З різних інформаційних джерел дізнаємось, що Роксолана Росляк народилася 11 лютого 1940 року в Чорткові (Тернопільська область). Ще в дитинстві разом із батьками емігрувала за кордон. З 1953 року проживає в Канаді. Вокальну освіту здобула приватно та в Музичній студії при Торонтському університеті (1964).
З 1963 — солістка Канадської оперної компанії та Крайового концертного бюро в Торонто. З успіхом гастролювала на оперних сценах Лондона (“Ковент-Гарден”, 1965 – 66), Женеви, Мюнхена, Дюссельдорфа та ін. Виступала також на Шекспірівському фестивалі в Стратфорді.
Активно концертувала в Канаді і США. У 1978 здійснила велике концертне турне по американському континенту (виступала у знаменитих концертних залах Нью-Йорка — “Аліс Талл”, “Лінкольн Сентр”, а також із симфонічним оркестрами Торонто, Оттави та ін.). У її концертному репертуарі твори Вівальді, Доніцетті, Гуно, Дебюссі, Рахманінова, Верді, Штрауса, Хіндеміта, українські народні пісні. Наспівала на американських фірмах кілька власних платівок.
Від себе додамо, що батько оперної співачки Михайло Росляк мав у Чорткові свою адвокатську контору, був членом товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар». У роки визвольних змагань як старшина Української галицької армії він брав участь у боях за незалежність України. Не менш активною була й мати Роксолани Олена, котра довгі роки очолювала в Чорткові Союз українок і була учасницею хору «Боян».
Так тривало до весни 1944-го. А з наближенням до Чорткова фронту зі Сходу, батьки, роздобувши простого селянського воза, посадили на нього доньок Марію, Роксоляну та сина Ярослава й вирушили в дорогу на Захід.
Із Божою допомогою вони прибули до Інсбрука (Австрія), де батькові вдалося знайти роботу в комітеті допомоги українським біженцям, а в березні 1948 року Росляки всією родиною еміґрували до Канади й оселилася в Едмонтоні. Там Михайло Росляк працював у громадських і церковних
установах, а мати — у крайовій управі Ліґи українських католицьких жінок і Об’єднанні українських педагогів. Її знали як пропагандиста дитячої літератури та фундатора й мецената Української енциклопедії.
Відомими людьми були батьки, та не менш знаними стали й їхні діти. Ярослав — суддя федерального суду Альберти, професор Альбертського університету, Марія — відома музична діячка, публіцист, педагог і диригент уславленого хору «Дніпро».
Підготувала Вікторія Пахолюк (м.Чортків)