Двоє чоловіків намагались пограбувати банкомат “Надра”, розміщений в поліклініці у Чорткові. Грабіжники катували охоронця. При пограбуванні банкомату в поліклініці найбільше постраждав охоронець. Чоловіка катували електрошокером, зв’язали скотчем руки й ноги і нещадно били, а потім зачинили в реєстратурі. Наразі обоє нападників арештовані і невдовзі повернуться за грати, де донедавна були частими гостями. Тепер їм «світить» до 10 років ув’язнення.

Броньований ящик не піддався лому, тому зловмисники намагались «відкрити» верхню частину автомату. Замість грошей натрапили на кнопку сигналізації. Випадок стався днями у Чорткові.

– В ході оперативно-розшукових заходів правоохоронці вийшли на слід підозрюваних, – розповів начальник Чортківського райвідділу внутрішніх справ Олег Янчинський. – Зловмисників затримали ще до того, як представники банку заявили про спробу викрадення грошей.

Зустрів старого друга – пішли на «справу»

Двоє чортківчан зачастили до поліклініки. Але не через погіршення стану здоров’я. Їх приваблював банкомат, розташований у медзакладі.

– Двоє колишніх товаришів не бачилися давно, – розповів начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Сергій Крета. – Причин було декілька – тривала ізоляція від суспільства то одного, то іншого, а ще декілька років тому старший чортківчанин після чергової відсидки подався з рідного міста аж до Криму. Кажуть, там навіть родину завів. Молодший же чергував волю з неволею і лише наприкінці січня повернувся з місць позбавлення волі. Зустріч відбулася в Чорткові.

Старший, 38-річний чоловік, заїхав на Чортківщину лише на кілька днів – дорогою зі столиці. Принаймні так сам розповідав правоохоронцям. Але тут зустрів свого 29-річного товариша, який щойно повернувся з тюрми.

За розмовами та наріканнями на життя друзяки вирішили щось змінювати у своєму житті. Це «щось» вилилося у чіткий план розбою.

– У районній поліклініці зловмисники знайшли об’єкт, як їм здавалося, миттєвого збагачення, – каже Сергій Крета. – Спланували і продумали все до найдрібніших деталей:  і де ховатимуться, і як знешкоджуватимуть сторожа, і навіть куди тікатимуть з награбованим. Напередодні «справи» непомітно пронесли до медичного закладу й заховали за кавовим автоматом металевий лом.

На злочин – з електрошокером та ломом

У день злочину товариші знову прийшли до медзакладу. Домовились, що чекатимуть завершення роботи поліклініки на 7 поверсі. Все йшло за сценарієм.

– Коли світло в кабінетах згасло і вхідні двері зачинилися, зловмисники, натягнувши на голови маски, зійшли до вестибюлю, – розповіли правоохоронці. – Трохи посиділи на сходовій клітці, один з них тихенько привідкрив вікно, аби було куди згодом тікати, відтак  подалися до реєстратури.

У руках молодшого чортківчанина був електрошокер. Його дію на собі й відчув охоронець медичного закладу, з яким зловмисники зустрілися на виході з реєстратури. Та чи розряд струму не пройшов крізь верхній одяг потерпілого, чи зловмисник не зовсім вдало застосував прилад, проте звалювати з ніг жертву довелося, застосовуючи фізичну силу, кажуть у міліції. Охоронця били обоє. Згодом скотчем зв’язали руки та ноги, наказали мовчати, якщо хоче жити, і зачинили в реєстратурі.

За банкомат взялися, не зволікаючи, – каже Сергій Крета. – Нижня сейфова частина не піддалася лому, адже броньована, тож зловмисники стали ламати верх грошового автомата. Гадали, що, можливо, є якийсь отвір через який вони й виймуть кошти. Та замість купюр побачили кнопку сигналізації. Збиті з пантелику зловмисники кинулися тікати.

Зараз обоє підозрюваних перебувають під арештом. Їм інкримінують частину другу статті 187 Кримінального кодексу. Проводиться досудове розслідування.

20 хвилин