Команда інноваційно-освітньої платформи «Сходи в Майбутнє» розказала про особливості запуску своїх проектів і перспективи для молоді
Ідея
Сучасний світ так швидко розвивається, що дає масу варіантів для особистого розвитку. Конкурси, гранти, стартапи. Єдине, що потрібно – це твоє бажання.
Всеукраїнська освітня платформа «Сходи в майбутнє» відкриває для молодих і активних людей свій майданчик. Тут кожен зможе реалізувати свій бізнес-план чи ідею. Вона з’явилася ще в 2010 році. Тоді був лише задум. Та поступово почала формуватися команда. Творчий ідейник Ігор Найда радіє, що за цей час йому вдалося створити міцну платформу для гармонійного розвитку всіх учасників. «Сходи» налагодили партнерські контакти із семи регіонами України, також тісно співпрацюють із 15 містами. Наразі ще планується приєднати до участі в платформі й Луганську область.
«Наша місія – створити умови вільного прояву та отримання знань, стати джерелом набуття вмінь і навичок, необхідних людині майбутнього, – наголошує Ігор Найда. – Я хочу, щоб ви розуміли, ми не є проектом, ми платформа для спільних дій. Це не юридична структура, не організація, де є начальник. Ми координуємо на основі визначених принципів і цінностей співпрацю персоналій та організацій, що мають єдине з нами бачення розвитку України, та місця молоді у спільній справі. Ми є майданчиком, що дає базові речі молоді, щоб вона набувала тих якостей, які забезпечать їй успішно розвиватися й розбудовувати Українську Україну».
Освітня платформа працює за п’ятьма напрямками: патріотизм, лідерство, розвиток особистості, менеджмент і самоврядування. «Ціль платформи –отримати нове покоління свідомих, кваліфікованих фахівців, – каже головний менеджер платформи Максим Чикал. – Так як наша основна аудиторія – студенти, то для нас важливо навчити їх нести персональну відповідальність за майбутнє країни, здобувати знання та навички для запуску механізмів саморозвитку, а ще формувати свою місію й мотивувати до участі у житті суспільства та держави».
Що дає освітня платформа «Сходи в майбутнє»?
Ви загорілись ідеєю, але немає грошей, немає додаткових ресурсів, не знаєте, як її втілити, або вона довго лежить у валізі. Швидше відкривайте її, час не чекає.
«Сходи» пропонують тренінги, семінари, вебінари і відео-лекції, а також фасилітації, так звану взаємодію, наприклад, командну. Минулого року платформа провела такі фасилітації з інтернами та студентами з вироблення візії, місії та цінностей в Одесі, Полтаві, Харкові, Києві та Тернополі.
Участь у програмах дасть:
- Знання, вміння, навички від провідних бізнес-тренерів і фахівців.
- Можливість долучитися до молодіжних форумів, набути нових знайомств.
- Підтримку в реалізації власних проектів.
Скажімо, таку підтримку, наприклад, отримав ініціатор створення Української асоціації студентів-фармацевтів Антон Гончар. Подібні проекти існують тільки в 10 країнах світу. В Україні UPSA (Ukrainian Pharmaceutical Students’ Association) це перша організація. За його словами, основною метою проекту є об’єднання всіх студентів-фармацевтів України, створення єдиної студентської асоціації та приєднання до Міжнародної федерації студентів-фармацевтів.
«Я дуже вдячний платформі «Сходи в Майбутнє», що сприяла нашій участі у фасилітаціях, бо це дало нам можливість розвивати ідеї й популяризувати асоціацію в Україні», – зазначив Антон.
Надихнувся роботою «Сходів» і один з її перших учасників, п’ятикурсник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Дмитро Кузнець. Він запустив свій молодіжний проект Social Event Entertaiment. Фестивалі, концерти, ярмарки, святкові події – це кухня команди. Вона не тільки проводить різні заходи, але й вчить інших влаштовувати своє дозвілля й організовувати подібні веселощі.
«Завдяки ентузіазму й величезному бажанню ми організували Міжуніверситетський студентський квест Kyiv October Quest. Він пройшов у форматі інтерактивної спортивної гри. Скажу одне, було круто!», – поділився Дмитро.
«Сходи в Майбутнє» приготували для молодих і креативних ще один подарунок – гранти.
Смак насолоди
Грантова програма пропонує декілька напрямків:
- Охорона здоров’я.
- Студентське самоврядування.
- Соціальна реабілітація бійців АТО та їх сімей.
- Інформаційно-комунікаційне забезпечення висвітлення діяльності та її партнерів.
Участь у гранті може взяти громадська організація, студентське об’єднання та студентський парламент. Конкурс проводиться що півроку. Для участі вам необхідно заповнити грантову заявку й очікувати на вердикт грантодавця. Якщо ваш проект інноваційний, сучасний і цікавий, то ви отримаєте на його реалізацію 15 000 гривень, але це не остання межа. Студенти та інтерни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького взяли участь у проекті «Школа лідерів нового покоління», що відбувся за підтримки Корпорації «Юрія-Фарм» та «Фарма Персонал», і виграли грант на суму 30000 грн.
У найближчих планах у платформи «Сходи в Майбутнє» – запуск сайту, налагодження контактів з іншими вишами України, пошук нових партнерів і креативної молоді.
Сторінка платформи у Facebook: https://www.facebook.com/future.sxody/?fref=ts
Валентина Ковальчук
Фото Стелли Марчук
На фото учасники Всеукраїнської освітньої платформи “Сходи в Майбутнє”