Шановні військовослужбовці, учасники бойових дій, побратими та колеги! У складний період ми відзначаємо чергову річницю нашого професійного свята. В Україні ще не закінчилась неоголошена війна, спровокована московськими агресорами; ще відбуваються, хоч не так інтенсивне як раніше, обстріли наших позицій з боку сепаратистко-російських бандформувань; ще, на жаль, гинуть та отримують поранення українські воїни та цивільне населення на передній лінії оборони. Далеко не все ладиться у внутрішньому середовищі країни. Не має визначеності, стабільності та впевненості у завтрашній день.

Ми, люди у військовій формі, вирішуємо не політичні чи фінансово-економічні питання. Перед військовиками стоїть надзавдання і священний обов’язок – захищати суверенітет і цілісність України від ворожих посягань, звідкіля б вони не надходили. І ми, безумовно, з цим справимося.

За останні десятиріччя обороноздатність нашої держави стрімко знижувалася. На зорі незалежності в Україні дислокувалися: ракетна армія, три загальновійськові та дві танкові армії, один армійський корпус, чотири повітряні армії, окрема армія Протиповітряної оборони та Чорноморський флот. Нараховувалося близько 760 тисяч чоловік особового складу. Україна тоді мала одну з найсильніших армій світу. Проте ми, українці, дозволили попередньому керівництву країни звести це військо майже нанівець. Ми, дочиста забувши історію, сподівалися, що імперська Росія, яка споконвіків була найлютішим ворогом України, нас захистить. За незнання історичних фактів та притаманну нам наївність, розплачуємося тепер дорогою ціною.

Агресія Московії стала початком великого відродження української армії. Звіриний оскал «північного ведмедя» змусив теперішню владу в рази підвищити видатки з Державного бюджету на національну оборону взагалі та на утримання Збройних Сил України зокрема. У протистоянні з окупантами, наші героїчні воїни здобули не лише славу, а й неоціненний бойовий досвід. За порівняно короткий період часу українське військо стало найкращим та найефективнішим поруч з арміями інших держав. Сьогодні ми справді здатні захистити Україну від зайдів різних мастей, і дати їм належну відсіч.

Я щиросердечно вітаю всіх військовослужбовців з Днем Збройних Сил України. Найперше, засилаю вітання тим, хто зараз знаходиться в зоні АТО та їхнім сім’ям, а також демобілізованим героям, які з честю, як подобає справжнім чоловікам, виконали свій обов’язок. Вітаю хлопців строкової та контрактної військової служби з Чортківщини, працівників військкомату та Чортківського гарнізону, волонтерів та всіх, хто надає нам посильну допомогу.

Бажаю всім міцного здоров’я, подальших успіхів, миру та спокою, наснаги, родинної злагоди. Слава вам, українські воїни! Слава Україні!

З повагою, полковник Леонід Підручний, військовий комісар Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату