Уперше український поет із «поліською душею» Ігор Павлюк здобув міжнародну перемогу на Туманному Альбіоні за книжку «Політ над Чорним морем» (англійською “A Flight Over the Black Sea”, переклав Стівен Комарницький), яка, на думку читачів з усього світу та англійського ПЕН-центру, є найкращою книжкою  проекту «Сто найяскравіших підтриманих ПЕН-клубом книг за 10 років».

Учора, 10 листопада, на сайті worldbookshelf.englishpen.org було офіційно оприлюднено підсумки відкритого голосування, відповідно до якого Ігор Павлюк здобув перше місце. Після книги Павлюка йдуть видання авторів з Франції, Болгарії, Польщі, Італії, Китаю, Бразилії, Росії…

«Після того як мою книжку «Політ над Чорним морем» ПЕН-клуб Британії відзначив грантом і запросив мене на презентацію в Лондон, я психологічно був готовий до того, що своєю творчістю можна перемагати на міжнародному рівні. Приємно, що за мене, українського поета, голосував увесь світ. Тому це важлива перемога не лише для мене особисто, а й для нашої країни, свого роду визнання нашої літератури на світовому рівні. Для мене важливо, що видання відзначило не конкретне журі, а прості відвідувачі сайту, англомовні читачі української літератури, — прокоментував «Дню» Ігор Павлюк. — Зараз йде переформатування української літератури, її стали по-іншому сприймати у світі. Тому дуже важливо брати участь у престижних міжнародних рейтингах».

За слова Ігоря Павлюка, його книгу “A Flight Over the Black Sea” можна замовити через Інтернет і отримати доставкою в будь-яку країну світу.

Нагадаємо, що Британський ПЕН-клуб підтримує літературні проекти, які відповідають як критеріям художньої майстерності, так і утверджують у світі принципи етики: поваги, гідності, свободи.