В ніч з 22 на 23 лютого активісти Тернопільського Євромайдану виявили в гаражі будинку заступника начальника УСБУ в Тернопільській області Андрія Бондарчука, який знаходиться в місті Городок Хмельницької області, новий автомобіль «Субару Форестер» з арсеналом зброї – більше 200 пістолетів, кілька тисяч набоїв, шість автоматів Калашникова.

За словами підполковника СБУ в запасі, який брав участь у розшуку зброї і її поверненні, знайдена зброя належала офіцерам та чергової частини Тернопільського облСБУ.

Про це повідомляє «Дзеркало тижня».

В машині було також виявлено понад 400 особистих справ працівників СБУ. Крім того, знайдено 10 мішків з пристроями для прослуховування, системними блоками, номерними знаками, службовими посвідченнями.

«Все це організовано владою. Керівники УСБУ в Тернопільській області прийняли рішення викрасти зброю для її передачі, як нам повідомили, криміналітету», – розповів член ВО «Батьківщина» Олег Миколенко.

Керівник тернопільського клубу бойових мистецтв Валерій Чоботар навів ряд деталей повернення зброї «додому».

«Коли в той будинок у приїхала міліція на чолі з начальником райвідділу Олегом Грибом, представники прокуратури по нагляду за дотриманням законодавства у військовій сфері, Хмельницького управління СБУ, ми поставили питання – відвезти зброю в Тернопіль. Місцеві міліціонери забезпечили нас машиною супроводу. Ми робили все, щоб безпечно провезти зброю через патрульні пости при в’їзді у Тернопіль, доставити зброю і документи в управління СБУ. Але найбільше нас здивувало те, що на території режимного об’єкта перебували представники виконавчої влади. Вони не зрозуміли, чому повернулися разом зі зброєю документи, які мали бути спалені», – розповів Чоботар.