Тарас Федюк,
головний редактор «Сучасність»,
член редколегії журналу «Золота Пектораль»,
лауреат Державної премії ім. Т.Шевченка

ЖУРНАЛ ВІЛЬНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДУМКИ ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

    Журнал «Сучасність» — один з найстаріших та найавторитетніших українських «товстих» журналів.
Часопис почав виходити 1961 року спочатку в Німеччині, потому – в Сполучених штатах, а  від січня 1992 року – в Україні.
Біля витоків «Сучасності» стояли такі відомі літератори, громадські діячі, як  І.Кошелівець, В.Бургард, В.Барка, В.Кубійович, І.Лисяк-Рудницький, У.Самчук, Ю.Шевельов, Б.Рубчак, Б.Бойчук, В.Вовк та багато інших славетних українців.
Вже від перших своїх чисел журнал став популярним не лише в діаспорі, а і  -підпільно – в Україні.
Важко назвати якесь інше видання, яке б зробило стільки, як «Сучасність», для того, щоб постала незалежна Україна.
На сторінках журналу друкувались заборонені в Україні твори І.Дзюби, Ліни Костенко, І.Світличного, Василя Стуса, І.Калинця, В.Симоненка, В.Чорновола та інших українських дисидентів.
Протягом років виходу в Україні журнал заслужено став провідним українським літературним та громадсько-політичним виданням.
Але доля часопису «Сучасність»  останніх п’яти років була нелегкою, якщо не сказати трагічною. Неодноразово журнал змушений був призупиняти свій вихід через перманентний брак коштів і зміною у  зв’язку з цим інвесторів та засновників, головних редакторів та творчих колективів.
Просимо вибачити нас за те, в чому були і в чому не були винні, зрозуміти труднощі «нестерпної легкості українського буття» та залишатися з нами і надалі.
Нарешті у журналу з’явився новий стабільний засновник, який має намір підтримати    «Сучасність» не протягом одного-двох років, як це було дотепер, а – надовго. Це – видавництво «Спадщина-інтеграл». Переконані, що так воно і буде.
«Сучасність» залишиться таким же часописом, який ви  звикли бачити: часописом вільної української думки. На наших сторінках читач знову зустрінеться з провідними українськими, європейськими, світовими поетами, прозаїками, літературними критиками, істориками, культурологами, есеїстами, мемуаристами, мистецтвознавцями, публіцистами.
Протягом першого півріччя наступного 2012 року вийде кілька пілотних номерів, а з другого півріччя – журнал виходитиме регулярно, щомісяця. Пілотні номери плануємо надсилати нашим попереднім передплатникам безкоштовно, у рахунок боргів, які назбирались за попередній час.
Як і в попередні роки структура журналу залишиться незмінною: зошит літературний та зошит культуролого-публіцистичний
У ближчих числах «Сучасности» читач побачить нові твори Оксани Забужко, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Теодозії Зарівної, Олеся Ільченка, Олександра Вільчинського, Олега Солов’я, Івана Андрусяка, Лариси Денисенко, Ірен Роздобудько, Юрка Винничука та багатьох інших відомих українських письменників.
Сподіваємось також на продовження плідної співпраці з видатними українськими науковцями Іваном Дзюбою, Мирославом Поповичем, Наталею Яковенко, Станіславом Кульчицьким Юрієм Барабашем, Володимиром Моренцем, Дмитром Горбачовим, Ігорем Юхновським і цей список не вичерпується лише названими іменами.
Провідні українські публіцисти будуть запрошені на сторінки журналу: Ігор Лосєв, Віктор Каспрук, Леонід Капелюшний, Сергій Грабовський, Тарас Возняк….
Журнал «Сучасність» не має наміру оминати гострі кути нашої історії та нашого сьогодення. Ми хочемо щоб цей журнал став гострополемічним майданчиком для українських інтелектуалів, від почутості голосу яких залежить дуже багато в майбутньому нашої держави.
«Сучасність» планує творами своїх авторів докластися до формування сучасного модерного літературного процесу, до подальшого розширення та структурування книжкового ринку, багато уваги приділятимемо творам молодих талановитих письменників, публіцистів, науковців, якими ще, дякувати Богові, багата наша земля.
Сьогодні ми потребуємо лише одного: підтримки нашого читача. Лише розширення кола передплатників дасть змогу журналові існувати. Підтримайте українське, підтримайте своє!  А своє завжди підтримає вас, ваших дітей і онуків, нашу Україну.
Передплатний індекс «Сучасності» 74459 у всіх відділеннях Укрпошти.