З 01 жовтня 2014 року набуває чинності постанова КМУ від 06 серпня 2014 року №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Зазначеною постановою затверджено нові соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг для надання пільг і субсидій, внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг,  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого ПКМУ від 21 жовтня 1995 року №848 та до ПКМУ від 27 липня 1998 року №1156 “Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії”.
З 01 жовтня 2014 року субсидія буде призначаться одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації (до змін —лише власнику житлового приміщення).
Субсидія буде розраховуватись виходячи з фактичного розміру загальної опалювальної площі, але не більше встановленої соціальної норми житла. Відтепер комісії, які діють при районних державних адміністраціях, позбавляються права приймати рішення про надання субсидії на збільшену понад норму площу житла.
Істотно змінюється розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї, який визначатиметься для кожного домогосподарства індивідуально в залежності від сукупного доходу.
Ключове нововведення – соціальна норма житла для одержувачів субсидій. Зараз в Україні встановлена одна норма загальної житлоплощі і для одержувачів субсидій, і для пільговиків – 21 кв. м на кожного члена сім’ї, зареєстрованого в будинку або квартирі, та додатково 10,5 кв. м на сім’ю.
Пропонується зберегти цей норматив тільки для пільговиків, а для одержувачів субсидій встановити новий – 13,65 м. загальної площі на одну людину і додатково 35,22 кв. м на сім’ю (домоволодіння). Наприклад, для сім’ї з двох осіб на зміну нині діючої нормі житлоплощі в 52,5 кв. м прийде ліміт в 62,52 кв. м.
Зменшуються ліміти на газ для індивідуального опалення з 11 м.куб. газу (Постанова кабміну від 1.08 1996 р №879) на метр опалювальної площі, до 7.
Так само скорочуються ліміти і для квартир з централізованим опаленням і газовими плитами: до 31 січня 2017 року тут передбачено 9,8 кубічного метра на особу на місяць, а з 2018 року – до 6 метрів кубічних.
З 2016 року скорочуються і норми для власників квартир з газовими плитами та колонками: з 2016 року пропонується зменшити нормативи – з 23,6 метра кубічного до 18.
Якщо обсяг спожитого газу перевищує граничний рівень, визначений за нормами споживання, споживач оплачує обов’язкову плату і вартість понаднормово спожитого газу.
Отримати консультацію з питань призначення  житлових субсидій можна в управлінні соціального захисту населення Чортківської РДА, або за телефоном «гарячої лінії» 2-39-07.

Володимир Цвєтков,
начальник управління cоціального захисту населення (УСЗН)
Чортківської РДА