Ім’я Володимира Антоновича Луценка відоме далеко за межами нашої області. Багатьом із вас пощастило співпрацювати з ним на журналістській ниві, в тому числі – й на обласному телебаченні. Знаний він як гуморист і сатирик, літературний критик. Понад вісім років очолював Дніпропетровську обласну організацію Національної спілки письменників України.

Майже піввіку Володимир Антонович присвятив журналістській справі. Із них половину – на Дніпропетровському обласному телебаченні, де обіймав посаду головного редактора. Був засновником часопису «Носоріг», який став переможцем двох Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири в Києві. Його телекомедія «З ніг на голову» та документальний фільм про Олеся Гончара «Собори душ своїх бережіть» відзначені на кіно-, телефестивалях в Ялті та Алушті.

Володимир Луценко є організатором і упорядником трьох випусків альманаху «Степова Еллада», який вмістив кращі твори письменників Дніпропетровщини.

Письменник залишив читачам понад десять книг своїх творів соціально-політичної сатири і гумору: «Фейлетонна епоха», «Товариші хапуни», «Синдром носорога», «Дохлін та Пройдохін», «О, яка це екзотика – політична еротика», «Поцілунок Сатани», «Рафаель і юшкоїди», «Гримаси ринкового монстра», «Курйози та метаморфози», «Світлотіні» та ін.

Луценка В.А. відзначено званням «Почесний журналіст України». Він – лауреат  літературної премії імені Валер’яна Підмогильного.

Нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира, Золотою медаллю української журналістики, Почесною відзнакою міністра культури та мистецтв України «За досягнення в розвитку культури та мистецтв».

Йому б ще далі жити і творити… Однак 23 листопада 2020 р. він передчасно помер.

З метою збереження пам’яті про Володимира Антоновича Луценка правління Дніпропетровської обласної організації НСПУ планує видати книгу спогадів.

Запрошуємо до участі письменників, журналістів, науковців-філологів, шанувальників літератури – знайомими з творчістю письменника або й особисто, поділитися спогадами.

Всіх тих, хто більшою чи меншою мірою мав можливість спілкуватися з талановитим гумористом і сатириком, знаним журналістом і просто з гарною, доброзичливою людиною Володимиром Антоновичем Луценком.

Бажаючим взяти участь у створенні книги спогадів, мають надіслати на електронну адресу evgen_bezus@ukr.net спогади, відгуки на твори та наукові статті, присвячені творчості В.А. Луценка, виключно українською мовою.

Будемо також вдячні за надіслані світлини, малюнки, на яких зображений Володимир Антонович.

Прийом матеріалів – до 06 вересня 2021р.

Правління ДОО НСПУ