Вщент заповнений кінозал, глядачі на східцях. У Києві пройшов допрем’єрний показ фільму волонтерки Марії Берлінської «Невидимий батальйон». 6 героїнь, 3 режисерки – 9 жіночих поглядів на війну.

Документальну стрічку, яка розповідає про історії жінок на війні, їхній погляд на події, що відбуваються на буремному Донбасі, знімали практично по-патризанськи. За словами Берлінської, офіційний дозвіл на зйомки не брали спеціально, бо розуміли: це ще близько року бюракратичних перепон.
«Півроку б чекали дозвіл, півроку визначали б локації для зйомок. Потім дали б сто генералів, які нас мали супроводжувати… Тому я хочу подякувати всіх, хто працював над фільмом, ризикуючи життям, комбатам, які підтримували зйомки фільму на передовій. Дякую за підтримку українському народу. Фільм знімали на професійні камери, а не на мобільні телефони. За це – наші слова подяки американському народу», – розповіла після прем’єри глядачам Марія Берлінська.
Фільм завершився. Історія фільму тільки починається. Його має побачити весь світ. Щоб «Невидимий батальйон» був зрозумілий світу, спеціально зробили англійські субтитри.
«Невидимий батальйон» Марії Берлінської – наша летальна інформаційна зброя проти агресора! Я справді щасливий, що разом із Маркіяном Лубківським мав можливість розповісти про цю документальну стрічку у Вашингтоні та допомогти показати його в Києві», – зазначив Валентин Наливайченко, який завітав на допрем’єрний показ у столичний «Оскар».
Нагадаємо, що промотером стрічки в Америці погодилася виступити відомий американський конгресмен від штату Огайо Марсі Каптур. Про це було домовлено під час її зустрічі з Валентином Наливайченком та Маркіяном Лубківським, які представили документальний фільм в американському Конгресі. Каптур зазначила, що цю унікальну роботу треба обов’язково широко продемонструвати в США. Фільм запропонують провідним американським кінофестивалям, зокрема Cleveland International Film Festival в її рідному штаті Огайо.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11