90-річна мешканка Новоайдарського району Луганської області стала 9000-ним пацієнтом, який отримав допомогу від лікарів Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова з часу його першої ротації на Сході України (кінець 2014 року, – ред.)

 

Віра Олександрівна Дехтярьова переживає вже другу війну: у 1941 році вона копала окопи під час Другої світової, а тепер стала внутрішньо переміщеною особою: довелося покинути свій дім у Сніжному на Донеччині через російську агресію. Пані Віра прийшла на прийом до фельдшерсько-акушерського пункту села Дмитрівка, коли там на планово-консультативному виїзді перебувала бригада лікарів мобільного шпиталю – дерматовенеролог Дмитро Вернигор (головний лікар ПДМШ), терапевт Галина Клямар, фтизіатр Віктор Бойко та невропатолог Ганна Сухомлин та заступниця головлікаря шпиталю Таміла Данилевська. Також постійно у цьому ФАПі під час 19 ротації працює молода фельдшер з Полтавщини Світлана Костенко.

Загалом у цей день виїзна бригада надала консультації 18 пацієнтам ФАПу, а фтизіатр також побував у Дмитрівському обласному психоневрологічному інтернаті (багато з тих, хто там перебуває, страждають на туберкульоз), де оглянув і надав консультації 28 хворим.

Нагадаємо, що окрім 9000 пацієнтів, яким медики надали допомогу в районах проведення АТО, восени 2015 року ПДМШ провів безпрецедентний кардіоскриніг у мирних регіонах України, що охопив більше 22 тисяч мешканців Хмельниччини у 565 населених пунктах. Тож загалом лікарі мобільного шпиталю за майже два роки діяльності проекту обстежили та надали допомогу більше ніж 30 тисячам пацієнтів.

boyko

deadArtist

dekhtyaryovaklyamar

in_dmytrivka_paramedic_station

kostenkopatient

vernuhorpatientklyamar