Наприкінці квітня – початку травня у Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім. М. Свєтлова традиційно проводиться Тиждень молодіжної книги. До заходів залучаються і дніпропетровські письменники, і їхні колеги з усієї України.

Цього року гаслом Тижня є вислів: «Нація, яка читає навіть у часи війни, непереможна».

Українці роблять усе, щоб не дати агресору знищіти нашу націю та наші надбання, які формують наші цінності, і книга грає важливу роль у нашому житті, тому що книга пам’ятає усе, і формує наш патріотизм і наш незламний дух, який не підкориться ніякому агресору.

Відкрився Тиждень хвилиною мовчання, у бібліотечних залах звучала  патріотична музика у виконанні студентів закладів мистецтв Дніпра.

Користувачі бібліотеки мали змогу взяти участь у літературному вернісажі «Книга – безцінний скарб людства», віртуальному книжковому калейдоскопі «Вітрила книг дарують нам знання», «Марафоні голосних читань нових видань від УІК», квіз-вікторині та книжковій ігротеці, переглянути інформаційно-пізнавальну онлайн-програму «Пізнавай світ через книгу!» тощо.

Але найбільш вагомою та пізнавальною стала онлайн-зустріч із сучасними жінками-письменницями – Яриною Катарож (м. Винники, Львівська обл.), Іриною Баковецькою-Рачковською (м. Рівне), Наталією Довгопол (Греція), Іриною Пасько (м. Кам`янське Дніпропетровської обл.).

Звичайно, мова йшла не тільки про літературу. Ярина Каторож, наприклад, зазначила, що в її трилогії «Палімпсесту є багато аналогій з історією України. Вона поділилась емоціями, які відчувала на початку військових дій в Україні, оскільки повідомлення про їх початок отримала під час перебування за кордоном.

Наталія Долгопол розказала, про те, як допомагають біженцям з України в Греції, поділилась творчими планами.

Голова Рівненської обласної організації НСПУ Ірина Баковецька-Рачковська повідомила, що письменники Рівненщини активно допомагають переміщеним особам адаптуватися до мирного життя, надають психологічну і матеріальну підтримку, проводять курси з вивчення української мови для тих, хто цього потребує.

Молода письменниця, кандидат філологічних наук Ірина Пасько поєднує літературу й наукові дослідження. Вона є фіналісткою ІІ-го і ІІІ-го Всеукраїнських конкурсів історичних оповідань «ProМинуле»; має багато наукових публікацій з історії української літератури, зокрема, про Валер’яна Підмогильного, Олеся Гончара, Івана Сокульського.

Учасники заходу щиро подякували письменниць за цікаве спілкування і висловили сподівання, що після перемоги над рашистськими загарбниками, письменниці обов’язково відвідають Дніпро та особисто зустрінуться з читачами й презентують свої нові творчі доробки.

Еліна Заржицька