У львівській письменницькій організації відбулося перше засідання секції історичної прози. Її учасники – Дмитро Білий, Юрій Грешко,  Галина Пагутяк, Лана Перлулайнен, Василь Щеглюк обговорили сьогоденне становище цього жанру. Адже попри найбільш читабельний жанр серед читацької авдиторії книжки на історичну тематику сьогодні продукує значно менше письменників, ніж це було, скажімо, років 30-40 тому. 

Олесь Дяк – модератор засідання, звернув увагу присутніх і на те, що 2022 рік сесією Львівської обласної ради проголошений роком Української Повстанської Армії і було б доречно письменникам, особливо зараз,  акцентувати свою увагу на тематиці визвольних змагань українського народу.

Учасники обрали координатором секції історичної прози молодого, талановитого й завзятого Юрія Грешка і вирішили наступного разу зібратися для обговорення нового історичного твору. Адже на противагу презентації, яка носить як правило рекламний характер, обговорення нового роману із залученням професійних істориків спричинить наданню твору  фахової оцінки  задля  уникнення характерних документальних помилок  авторів у майбутньому.

 

ПРЕССЛУЖБА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НСПУ