Як часто саме за цією фразою та іншому кінці телефонного зв’язку ми очікуємо саме тих слів підтримки, саме того промовистого мовчання, саме того довгоочікуваного розуміння, саме тієї єдиної рятівної підказки!..

У нашому надскладному сьогоденні номери гарячих ліній різноманітних служб порятунку стають чудодійними дверима, що закривають нас перед необдуманим кроком, розпачливим вчинком чи безпорадними пошуками виходу зі складної ситуації. На жаль, причин, котрі штовхають до цього, більш ніж достатньо, і, зокрема, серед молоді. Щось подібне спробувала уявити стосовно булінгу (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка, цькування) у закладах освіти талановита і вже знана як у нашому місті, так і на творчих теренах позашкілля краю вихованка Новодністровського будинку дитячої творчості Варвара Бондар – гурток «Писанкарство», керівник Наталя Пашкова.
«Слухаю тебе…» – так назвала юна авторка свій відеоролик, взявши участь у ІІ Всеукраїнському конкурсі фото- та відеоробіт національного проєкту «Безпечна країна», організованого Міжнародним благодійним фондом «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП». За 1 хв Варя – автор задуму, тексту, запису (на телефон!), монтажу та виконавиця ролі школярки Тетяна Весна зуміли передати увесь біль підлітка, що потерпає від насилля з боку однолітків, змусивши усіх глядачів не просто почути голос розпачу дитини, а відчути справжній крик душі! Ніякого монтажу, лише напівсутінки і лише тінь дівочої постаті на фоні світла ліхтарика і… біль душі… До речі, наприкінці ролику вказано реальний номер гарячої лінії, а за кадром звучить голос керівника учасниці, її мами-натхненниці у всіх творчих проєктах і задумах Наталі Пашкової: «Чим можу тобі допомогти?».
І ось 10 листопада в онлайн режимі Наталія Парака, заступник директора зазначеного вище фонду та її колеги й однодумці оголосили результати за 4 номінаціями (відеоробіт було близько 100!), згідно з якими наша Варвара посіла ІІІ місце!
Повідомивши про це на своїй сторінці у фейсбуці, Наталя Пашкова написала: «Уже втретє! Перемога! Емоції зашкалювали, хвилювання не знало меж. Цьогоріч було набагато важче, адже і номінацій удвічі більше, і конкурсантів. Уррррааааааа! Дякуємо всім, хто ВІРИВ та ПІДТРИМУВАВ!».
Прикметно, що в День української мови та писемності у Києві було підбито підсумки Міжнародного літературного конкурсу «Україна в барвах слова». Серед кількох сотень учасників із різних країн вихованка гуртка «Літературна студія» (керівник Світлана Долинна) Варя Бондар здобула ІІІ місце!
Щиро радіємо за талановиту дівчину та її керівників, радо спостерігаємо за творчими здобутками, віримо у силу її небайдужої натхненної душі!

Інна ГОНЧАР