Чи доставляє наразі Укрпошта пенсії в села Чортківського району Тернопільської області, чи є затримки з доставкою, чи доставлятиме в наступному році коментує керівник Центру поштового зв’язку №6 Тернопільської дирекції Віталій Савків.

Зважаючи на занепокоєння мешканців Чортківського району Тернопільської області питанням доставки пенсій Укрпоштою у сільські населені пункти, прокоментую ситуацію, що склалася.
Забезпечення своєчасної доставки пенсій є питанням державного значення, тому було прийняте рішення про виділення 500 млн грн. з державного бюджету Укрпошті на покриття збитків, пов’язаних з послугою доставки пенсій.
Укрпошта досягла згоди з Пенсійним Фондом. В усіх регіонах України без винятку, всі пенсіонери, які отримували пенсії в Укрпошті, та ті, хто бажає це зробити вперше, без перешкод будуть їх отримувати. Компанія продовжує виплачувати їх в 2019 році та доставляти, як і раніше, в усі населені пункти країни.
Іноді у пенсіонерів виникає питання: чи можна «перевести» пенсію з банку до Укрпошти, щоб отримувати її за місцем проживання «на руки»?
Переведенням пенсії або соціальних допомог з банку до Укрпошти займаються територіальні управління Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення.
Для оформлення виплати і доставки пенсії через Укрпошту громадянину необхідно звернутись до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена (до управління Пенсійного фонду України або управління праці та соціального захисту населення) за місцем проживання. Там подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання.
При собі необхідно мати паспорт громадянина України та пенсійне посвідчення (за наявності) або інші документи, на підставі яких здійснюється виплата пенсії/соціальної допомоги (про всяк випадок, можна взяти ксерокси цих документів)
За бажанням, пенсіонер може отримувати пенсію не лише у відділенні поштового зв’язку, а й вдома (через листоношу), що особливо актуально для людей похилого віку.