Об’єднавшись у боротьбі за єдність і свободу українці Гайльбронну вийшли на мітинг під назвою «Гайльбронн за демократію». Під рідними стягами, виголошуючи гасла, чоловіки, жінки, діти організованою ходою пройшлися головними вулицями міста. Після відбувся мітинг, на якому кожен із присутніх мав можливість висловити свою думку на підтримку рідної держави. 

Українці, стали частиною міста, у якому живуть, беруть участь у тих подіях, які відбуваються: це свята, виставки, концерти, мітинги.

Не дивно бачити наших співвітчизників серед людей, які  вийшли на протести спрямовані проти ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини», які мають фашистське спрямування, члени партії мають плани масової депортації людей з іноземним корінням.

Проти правих виступають мери міста Гаррі Мергель, Агнес Крістнер, Александр Тром – депутат бундестагу, Маттіяс Метендорф кандидат до Європейського парламенту, Ніко Вайман, депутат Ландштагу, член комітету внутрішніх справ, цифровізації та муніципалітетів, заступник члена комітету із соціальних питань, охорони здоров’я та міжнародних справ. Ми стояли поруч з цими видатними діячами на мітингах, розділяючи їх погляди, підтримували.

Тридцять років тому  Україна пішла демократичним шляхом. Стала незалежною суверенною державою, що має власні символи, мову, грошові одиниці, владу, армію та кордони.

 Але це не сподобалося нашому ворожому сусідові-росіянину, який пішов на нашу країну війною, уже протягом десяти років виснажує, вбиває українців, влаштовує геноцид. Чужинці посягають на нашу демократію. Це відчуває на собі кожна людина, кожна родина.

Росія озвучує свою «формулу миру»  в якій відкидає суверенітет України, примушує до визнання військової поразки,  позбавлення статусу суверенної держави, заборони не лише сучасникам, а й спадкоємцям приєднуватися до будь-яких військових союзів без згоди росії,  та визнання ООН «возз’єднання» України з росією.

Ось таку картину малює собі кривавий кат. Наш народ, наше ЗСУ, захисники, волонтери не дадуть змоги щоб здійснилися мрії ворога. Будемо боротися за нашу свободу, за наш суверенітет разом із нашими союзниками. За підтримку європейських країн дякуємо щоденно. Особливо за допомогу, яка надходить сьогодні від США.

Не сидять склавши руки волонтери, які мешкають сьогодні у Німеччині. Зокрема, на мітингу звітували від української громади про зароблені кошти на різдвяному ярмарку Олена Хаваліц і Вадим Ковпік. Було куплено для потреб військових два старлінки, медичні препарати, одяг, термобілизна, спальні мішки, які солдати називають тимчасовою домівкою, взуття. Виконувалися замовлення ЗСУ, зокрема 17 танкова бригада,  128 і 54 механізована, 129 бригада. Допомагали  104 батальйону 109 бригади ТРО Донецького напрямку.

Йшла мова і про подальшу допомогу. Зокрема про купівлю карети швидкої допомоги, про велику потребу у дроні. Всі ці речі потребують великих сум. Для досягнення мети потрібно діяти щоб заробляти кошти.

На мітингу звучали промови. Зокрема, Олександр Величко підкреслив що у ці воєнні часи потрібно підтримувати демократію, захищати її. Бо ми будемо сиротами у величезному світі без рідної країни.  Анна Щербина висловила підтримку ініціатив проти мобінгу у школах, наголосивши на важливості створення безпечного та толерантного навчального середовища для кожного учня у німецьких школах.

Молитва та слово Боже звучало від священника Антона Хапіцкого. Воно було як запорука моральної сили та наполегливості у протистоянні з будь-якими випробуваннями.

Захід супроводжувала співачка Анастасія Коломієць, яка виконала пісню «Червона рута» незабутнього Володимира Івасюка, якому цьогоріч виповнилося б всього 75 років, який загинув від рук кедебістів.

Анастасія виконала улюблену пісню Василя Сліпака «Місяць на небі», відомого оперного співака, який  20 років своїм неповторним голосом дивував увесь світ, працюючи у Французькому оперному театрі. З перших днів війни одяг військову форму, знайшов для себе побратимів. Загинув від снайперської кулі ворога. Але ніяка куля не може відібрати народну любов до наших відомих митців.

Ще одна несподіванка чекала на учасників мітингу. Високу нагороду від Всеукраїнського товариства «Україна-Світ» отримала Анастасія Козак,  громадська діячка, яка стала провідником між двома народами українським і німецьким.  Війна розлучила біженців із рідною землею, проте завдяки зусиллям пані Анастасії, отримуємо необхідну допомогу. Вона стала організатором допомоги ЗСУ.

Текст Грамоти озвучила вчитель з Івано-Франківщини Ярослава Лесів у якому говориться: За вагому підтримку ЗСУ, тимчасових біженців,  та значний внесок у наближення перемоги України нагороджується Анастасія Козак Почесною грамотою товариства «Україна-Світ».

Від імені голови товариства Академіка НАН Миколи Жулинського, голови секретаріату Алли Кендзери, нагороду  вручала я, член правління Миколаївського обласного відділення товариства «Україна-Світ», ведуча заходу

Віра Марущак,

письменниця, журналістка