6 травня  2025 року працівники   бібліотеки для дітей м. Косова — Валентина Фокшей, Світлана Семанишин, Олена Федюк  організували зустріч учнів 9-Б класу ліцею №2 ім. Михайла Павлика із сучасною письменницею, членкинею НСПУ, НСЖУ, НСКУ Аделею Григорук та провели презентацію її нової книги «У долі на долоні».

На зустріч завітали колишній директор Косівської центральної районної бібліотеки Ярослав Семанишин та авторка статті.

 «Аделя  Григорук —  авторка  багатьох книг, лавреатка всеукраїнських і регіональних премій, заслужений працівник освіти України, дипломантка Всеукраїнської програми «Золотий фонд нації» (2018), Міжнародної програми «Українці — великий європейський народ» (2018) , Всеукраїнських програм «Україна очима митців» (2021), «Українці — незламний європейський народ» (2023), «Все буде Україна» (2023), — так представила старшокласникам відому і талановиту  краянку Валентина Іванівна — провідна бібліотекарка.

Перед ліцеїстами викладка творчого доробку А. Григорук —  книги для дітей, науково-методичні посібники, прозові художні, літературознавчі та культурологічні твори, серед яких «Микола Близнюк: нарис творчості», «Юрій Павлович: бути собою»,  «Юрій Павлович: сповідь душі» ,  «І слово це у мене від Всевишнього»,  «Етнологія Гуцульщини: фольклор і обрядовість», «Рука різця не випускала: Творчий портрет Василя Кабина» та інші. Книжки, ілюстровані талановитими малюнками художника, члена НСХУ Антона Григорука. Окремі тексти А.Григорук перекладені польською, німецькою, французькою, румунською, англійською мовами.

Увазі старшокласникам представлена нова книга письменниці « У долі на долоні», яка нещодавно вийшла  у видавництві Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича «Рута», що її отримала  від авторки в дарунок дитяча бібліотека.

«У долі на долоні» — автобіографічна повість, яка нагадує своєрідний щоденник, що відображає будні і свята, ритми життя, хвилини радості, смутку, то повертаючись у безтурботне дитинство, юність, то згадуючи роки викладацької та письменницької праці, зустрічі  і знайомства з видатними людьми, про близьких людей, друзів, сучасників, із якими пліч-о-пліч письменниця  йшла й іде дорогами долі.

Все це відтворено  поетапно в  основних її частинах «Світло  рідного дому», «Під покровом alma mater», «Є тисячі причин, щоб любити життя», «Дороги… Зустрічі…Роки…»

Учні з великим захопленням  сприймали розповідь Аделі Григорук про історію написання книги, і, не відриваючи очей від письменниці, уважно слухали фрагменти спогадів із книги в авторському виконанні.

Ліцеїстам було цікаво дізнатися і про те,  що Аделя Григорук пише не тільки для дітей, а й для дорослих, її твори друкуються не тільки в Україні, але й за рубежем:  в часописах «Свобода» (США),  «Наш голос», «Вільне слово», журналі «Дзвоник» (Румунія), «Розумники» (Канада),  «Наш український дім», який виходить і  в далекій  Австралії.

Старшокласники з цікавістю сприймали цікаві факти і події з життя мисткині, які  вплинули  на творчість Аделі Григорук, про книги і людей, які надихали на творчість, плани на майбутнє та роль книги в теперішньому суспільстві.

Сьогодні наші учні відкрили для себе чарівний світ літератури, отримали справжню насолоду від спілкування  з авторкою і були в захваті від можливості зазирнути у письменницькі таємниці Аделі Григорук. 

«Аделю Григорівно! Дякуємо Вам за працю, за те, що своїм майстерним словом зберігаєте рідну мову, культуру, які так необхідні для формування свідомості нового покоління. Бажаємо міцного здоров’я, творчої наснаги на мирне многоліття. Нехай Ваша творчість буде невичерпною, а натхнення супроводжує кожен Ваш крок. Хай Ваші слова знаходять відгук у серцях людей, розкриваючи перед ними нові горизонти почуттів та думок», — такими словами завершила зустріч Валентина Фокшей.

Марія  ПОРОХ,

членкиня Клубу інтелігенції 

та РО «Просвіта».

Світлини авторки.

Leave a Reply

Your email address will not be published.