Яскраві враження від Всеукраїнського форуму лідерів читання не тьмяніють, змушують знову і знову пригадувати неймовірні зустрічі, активності, щасливі моменти. Ми безмежно вдячні нашим партнерам і спонсорам – Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» та Переяславській міській раді за глибоке змістовне і дозвіллєве наповнення програми перебування найкращих читачів України на Переяславщині.

Кожна подія і зустріч у межах форуму навіки закарбується у дитячих серцях. Не виняток – відвідування унікального музейного комплексу – Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини 16 липня. Вкотре діти схилили голови перед творцем переяславських скарбів – Михайлом Сікорським. Великий фундатор заснував 28 музеїв у місті, прославив Переяслав найбільшою кількістю музеїв на кількість населення. Нині це 26 музеїв на 26 тис. місцевого населення – ніхто досі не перевершив цей рекорд.

Усі лідери читання відвідали Переяслав уперше. Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини вразив юних читачів своєю  культурно-історичною експозицією і просторами. Діти побували у хаті знахарки, дворі священника, церковній сторожці, біля Церкви Покрови Пресвятої Богородиці, у церковно-приходській школі, половецькому святилищі, пізньопалеолітичній стоянці, побачили і почули про десятки інших історичних об’єктів. У дітей було багато цікавих запитань до екскурсовода, сам екскурсовод підключав багато інтерактиву, читачам нудьгувати не доводилося.

Працівники музею провели для дітей майстер-класи з розпису сувенірів із солоного тіста та правопису пером і виготовлення ексклюзивних закладок для книжок із цитатами Сковороди та сургучевою печаткою.

Не минулося і без пригод: дівчинка Катруся випадково втопила в музейному озері власний смартфон. Проте реставратори зуміли його дістати. Сподіваємося, що інформацію з телефона вдасться теж реставрувати – зберегти і не втратити.

Крім участі в майстер-класах, діти навчилися просівати збіжжя через сито, молоти у жорнах, товкти його у ручній та ножній дерев’яній ступах, а також спробували в роботі ручні жорна часів Голодомору. Наостанок посмакували смачними українськими стравами.

До дітей у музей за відгуками і враженнями завітали Валентин Шуткевич, начальник відділу культури та туризму Переяславської  міської ради, Ірина Кузьмицька,  українська художниця, мистецтвознавиця, директорка Переяславської художньої школи ім. Петра Холодного та Валентина Губенко, викладач Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Лідери залюбки спілкувалися та знімкувалися з гостями.

Час злинув непомітно і весело. Прощання було щемким і теплим. Кожен учасник форуму вирушив додому з океаном емоцій, повіз на малу батьківщину подарунки і незабутні враження.

На згадку про подію та в межах партнерства бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі (завідувач Ольга Шкира) передала в дарунок НБУ для дітей нові книги.

Всеукраїнський форум лідерів читання став яскравою подією, що об’єднала активну читацьку молодь із різних куточків країни, які змогли налагодити дружні зв’язки, обмінятися ідеями, сформувати лідерські якості й патріотичний світогляд, а повернувшись додому, кожен лідер читання, без сумніву, ще більше читатиме нових добрих сучасних книжок, популяризуючи книги й читання.

Leave a Reply

Your email address will not be published.