Читачі Національної бібліотеки України для дітей обрали Голову СБУ, генерал-лейтенанта Василя Малюка, своїм героєм, для якого вони хочуть створити унікальну вишиванку-оберіг.

Мистецький проєкт «Вишиванка для Героя» започаткувала Національна бібліотека України для дітей. Ініціатива передбачає, що діти голосують за видатних українців, а потім власноруч вишивають переможцю сорочку.

Генерал-лейтенант Василь Малюк відомий тим, що він особисто розробляв і керував усіма провідними спецопераціями СБУ, які змінюють хід війни з рф. Серед них: унікальні операції 2025 року, зокрема «Павутина», коли дрони Служби безпеки знищили третину російської стратегічної авіації, а також здійснили третє ураження Кримського моста.

Офіційний старт проєкту відбувся 15 липня, в День Української Державності. Він отримав назву «Малюки для Малюка». Також цього дня в стінах Університету Григорія Сковороди в Переяславі під час Всеукраїнського форуму Лідерів читання нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу – найкращих юних читачів. Діти різного віку з усієї України, які протягом року читали найбільше книжок, отримали подарунки і почесні грамоти. Саме вони зробили перші стібки на полотні майбутньої вишиванки для Василя Малюка.

Оригінальний орнамент вишиванки розроблений дизайн-студією сучасного вишитого одягу «Чічка» з використанням традиційних символів: у манжетах закодовані обереги від зла, тризуб на рукаві є знаком княжої могутності, козацький хрест є символом воїнської доблесті та честі, образ козака Мамая з бандурою під дубом є духовним оберегом тощо.

Національна бібліотека для дітей запрошує вишивати сорочку і дорослих, і юних читачів. А вже 1 жовтня, у День захисників і захисниць України, планується передача в подарунок Голові СБУ цієї унікальної вишиванки.

Почесні гості свята та організатори Форуму також долучилися до вишивання оберегу: Віталій Коцур, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Вячеслав Саулко, голова Переяславської громади; Алла Гордієнко, генеральний директор НБУ для дітей, президент Національної секції IBBY; Олександр Колибенко, заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»; Микола Томенко, засновник Фонду «Рідна країна»; Лариса Захожа, директор ПП «Ларадент»; Валентин Шуткевич, начальник відділу культури і туризму Переяславської міської ради тощо.

Проєкт реалізується у партнерстві з дизайн-студією сучасного вишитого одягу «Чічка» (засновниця – Мар’яна Нікольчук), за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

=

Leave a Reply

Your email address will not be published.