15 вересня у межах 19 Міжнародного «Форуму видавців у Львові» відбулася публічна інтеракція – презентація Всеукраїнського часопису «Золота Пектораль». За словами модератора заходу Юлії Починок, «зустріч була неальбомною і небанальною».

Розпочав приємну розмову заступник голови Львівської обласної організації Спілки письменників України Олександр Гордон. Він розповів про історію заснування часопису і те, як редколегія й автори сьогодні фахово й цікаво доносять до читача новинки літературного світу України. 

Журнал «Золота Пектораль» широко відкриває свої обійми і для іноземних авторів. Тож до зустрічі долучився гість з Болгарії Димитр Христов і подарував відвідувачам неповторну пісню у власному виконанні. Перекладачем гостя була Анна Багряна, яка презентувала вірші Димитра Христова у своєму перекладі українською, а також зачитала власні поетичні тексти.

На презентацію часопису також завітав автор відомого роману «Троянда ритуального болю» Степан Процюк і поділився враженнями від «Золотої Пекторалі». Член редакційної колегії журналу Наталя Пасічник розповіла історію цієї бароково-розкішної назви – «Золота Пектораль» і висловила бажання щодо того, щоб видання стало періодичним.

Заступник редактора газети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко висловив опінію: «коли будуть такі журнали, як «Золота Пектораль», то можна вірити в майбутнє української літератури». Звісно, цьому літературному дітищу автори і читачі завдячують передусім редактору видання Володимиру Погорецькому та заступнику редактора Євгену Барану.

Часопис «Золота Пектораль» дає дорогу і молодим авторам. Гості зустрічі насолоджувалися поезією Василя Карп’юка, Наталі Ткачик, Христини Козловської, Катерини Оніщук. Павло Щириця зазначив, що журнал формує особливу ауру, і висловився словами М. Вінграновського, що цікаві автори – це ті, з якими є про що говорити при багатті.

Попри те, що журналу 5 років, 2 роки вже існує сайт. І «Золота Пектораль» незабаром стоятиме в одному ряді з журналами «Сучасність» і «Кур’єр Кривбасу».

На завершення зустрічі вірші зачитували ті люди, які чи не найбільше докладають зусиль для того, щоб українці могли насолоджуватися сторінками «Золотої Пекторалі» – Олександр Гордон і Наталя Пасічник. А також насамкінець гості презентації відкрили для себе поезію модератора заходу – Юлії Починок.

Завершуючи словами Олександра Гордона, хочу сказати, що люди, які творять часопис «Золота Пектораль», «віднайшли інтуїцію серця» і вміло та щиро передають її своїм читачам.

Марта Плішило