Більше 30 тисяч обстежених пацієнтів, сотні врятованих життів і навіть пологи на передовій. Такі результати роботи Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. Миколи Пирогова (ПДМШ). Сьогодні – третя річниця, відколи його медики-волонтери вирушили у свою першу місію в зону АТО.

Вони поїхали на фронт не заради нагород чи подяк, а заради наших воїнів, які потребують якісної медичної допомоги. Цілодобові чергування – 24/7, під постійним ризиком для власного життя. Це – про них, медиків та волонтерів ПДМШ – унікального шпиталю, створеного за ініціативи Геннадія Друзенка.
«Наш шпиталь – то лише милиці. Не можна 4 роки пересуватися на милицях», – скромно говорить Геннадій Друзенко. І додає: «Ми не просто лікуємо — ми відроджуємо надію, зшиваємо Україну та вбиваємо корупцію в медицині. ПДМШ — це медична реформа в дії».
Лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко вважає Геннадія Друзенка не просто партнером, а й справжнім другом. «Упевнений: медики-волонтери це наш найкращий кадровий резерв. ПДМШ – це майбутні міністри, заступники міністрів, директори департаментів Міністерства охорони здоров’я», – впевнений політик.
За його словами, лікарі із західної і центральної України прямують на схід і привозять звідти унікальний досвід. Вони працюють всупереч бюрократичним перепонам, без звичних у медицині хабарів, щохвилини ризикуючи власним життям. По суті, саме вони формують медицину майбутнього, лікують і зшивають Україну.

Швидка допомога в подарунок

Щоб швидше добиралися бездоріжжям, на триріччя медикам подарували сучасний автомобіль швидкої допомоги. Купили його в Польщі, в Україну через спротив бюрократів, доставляли і розмитнювали більше двох місяців. І вже сьогодні ввечері автомобіль поїде на Донбас.

«Це – не перший автомобіль, і точно не останній. Але ми за те, щоб ту модель, яку напрацював ПДМШ із такими людьми, із волонтерами, – щоб це і була українська медицина.

Те, що вони першими в Станиці Луганській за 3 роки після початку збройної агресії проти нас прийняли перші пологи – більшого вчинку і більшої символіки для цих фантастичних людей вигадати важко», –  сказав Валентин Наливайченко.

Важливість повноцінно укомплектованої швидкої на фронті як ніхто розуміє лікар Вадим Козловський, який пройшов 4-ри ротації. Каже, Збройні Сили забезпечені автомобілями, однак якість їх залишається дуже низькою: «Це зазвичай УАЗи. Ще радянські машини, віком 40-50 років. Оснащення їх не відповідає вимогам і потребам сучасної війни».

Швидку за власний кошт придбали та відремонтували Рівненські волонтери. Допомагав її розмитнити та доукомплектувати ліками керівник Рівненської обласної організації Руху «Справедливість» Анатолій Сидорук.

Волонтер, активіст Руху Дмитро Громенко, який і поведе автівку на Донбас, не може натішитись, що у ній є стаціонарні ноші.

Із зібраним добром швидка відправляється в район Волновахи, де буде рятувати життя не лише військовим а й мирним жителям. Відео: https://www.youtube.com/watch?v=zdrO7Q4UvGc&feature=youtu.be

Промовисті цифри

Більше 30 000 пацієнтів.
Лише за останній рік обстежено 3000 дітей у зоні конфлікту.
33 ротації у яких взяло участь більше 400 добровольців.
Більше 40 локацій у місці проведення АТО.
88 медиків отримали статус учасника бойових дій. На щастя – жодного “двохсотого”.

Хай береже вас Бог, друзі, бо робите ви велику справу!

_IVA3177

_IVA3224

_IVA3237

_IVA3247

_IVA3259

_IVA3285 (1)

_IVA3305