9 травня голова Чортківської райдержадміністрації Степан Кобіс, голова Чортківської районної ради Володимир Заліщук, міський голова Михайло Вербіцький, депутат Тернопільської обласної ради від Чортківщини, голова комісії з питань бюджету обласної ради Олександр Стадник, представники духовенства та громадськості краю поклали квіти  шани і поклонилися світлій пам’яті полеглих воїнів та привітали ветеранів, які живуть у незалежній Українській державі. Представники духовенства відслужили міжконфесійний молебень за жертвами воєнних лихоліть.

Звертаючись до ветеранів, голови Чортківської РДА С.Кобіс та Чортківської районної ради В.Заліщук подякували полеглим і живим за їхню  звитягу та самопожертву, які заклали підвалини незалежної України. Запевнили, що вони, як сучасники, представники влади обіцяють піклуватися про ветеранів, цінувати їхній подвиг.Керівники району вклонилися світлій пам’яті тих, хто пожертвував своїм життям, щоб народ міг щасливо проживати під мирним небом.  «У цей день ми молимося за душі усіх невинно вбитих  в часи лихоліть. Такі дати як 9 травня мають спонукати нас задуматись про долю наших нинішніх та прийдешніх поколінь, про відповідальність кожного з нас за прийняття рішень. Нехай Господь благословить Вас. Христос Воскрес!», – сказава голова Чортківської райдержадміністрації С.Кобіс.

Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих.

Владика Дмитро (Григорак), правлячий Архиєрей Бучацької єпархії  промовив до присутніх на панахиді: «Нині ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у тій війні простих солдатів та офіцерів, які своїми життями заплатили за недолугі накази про взяття тих чи інших безіменних висот, склали голови у боях, залишивши вдовами дружин, сиротами – дітей, у вічній  скорботі – матерів. В цей величний і святий тиждень Воскресіння Христового, вітаю всіх Вас зі Святом свят, з торжеством торжеств, з наступившим світлим і радісним святом Святої Пасхи, і вітаю Вас вічно живими словами великоднього вітання: “Христос Воскрес!”. Завдяки подвигу людей, ми живемо під мирним небом, завдяки подвигу Спасителя, найбільш повно вираженого в Його Воскресінні, подолана прірва, що відокремлювала людей від Бога, і людина, яка була віддалена колись від свого Творця і Небесного Отця, стала причасником Божественного життя.»

Настоятель церкви Святої  Покрови митрофорний протоієрей Михаїл Левкович у своїй проповіді призупинився на трактуванні понять добра і зла, зачепив так званий корінь війни, який призвів до втрати мільйонів людських життів – не розділені інтереси можновладців. «Що означає людська зрада, зло, створене ближньому своєму?, –  задався питанням о.Михаїл, – як давно ці негативні прояви людського характеру існують на нашій землі? Про першу зраду ми можемо дізнатися із Біблії – це розповідь про Каїна і Авеля. Вони були рідними братами, дітьми Адама і Єви. Авель пас овець, а Каїн був землеробом. Авель був добрим і щирим, Каїн – повна протилежність братові. Авеля всі любили, тому Каїн йому завжди заздрив. Одного разу, із заздрості, Каїн убив свого брата у полі, де той пас овець. За вбивство Господь покарав Каїна, зробивши його вигнанцем і блукачем по землі. Отже і ми у своєму житті мусимо ніколи не зраджувати своїх рідних та друзів, свою Батьківщину. Щоб не чути засудження оточуючих та не отримати собі долі Каїна нам потрібно завжди дотримуватись свого слова і ніколи не провокувати на вчинення зла, навіть найменшого, бо з тієї маленької насінини ненависті проростає ціле поле ворожнечі», – мовив Настоятель церкви Святої  Покрови.

Обидва священнослужителі закликали владу та громадськість сприяти наведенню благоустрою на могилах загиблих на фронтах предків, бо «говорити про шану до тих, хто стояв на сторожі спокою мало, потрібно діями довести свою повагу та пам’ять до героїв своєї Вітчизни».

9 травня – це день тріумфу людського духу, мужності, героїзму і подвигу. Це не торжество ідеології, це – тріумф Людини! Сивочолі ветерани зі сльозами на очах згадували бойові стежини, воєнних побратимів, ділилися спогадами про буремні молоді роки, які віддали, виконуючи громадський обов’язок.

Ірина Зенчак-Гулька.

Світлини автора.