Богдан Дячишин. Думки й діалоги щоденні. Львів: Апріорі, 2019. – 232 с.
Думки – це не просто пульсування свідомості, що спонукає до мисленного діяння, а й згусток енергії слова, мови, дарованої нам Усевишнім, тож негоже засмучувати нашого Небесного Отця непошануванням Його дару. Кожна наша думка проростає словом рідної мови, бо в ній – правда, сила, глибинні порухи духовного поступу мислячої людини.
У цій книзі знайшлося також місце для думного читацького огляду поезії Ірини Калинець, Надії Гаврилюк, Ольги Яворської, Юлії Курташ-Карп, Петра Шкраб’юка, Миколи Петренка, повісті Надії Ковалик, роману Марії Ткачівської та для спогаду про Петра Сороку.
Книга призначена для широкого кола читачів – людей небайдужого думання.
———————————-
Штрихи до творчого портрета Богдана Дячишина.
Доктор філософії, доцент, член Національної спілки письменників України, Української асоціації письменників.
Життя бігло по висхідній: школа, інститут, аспірантура, дисертація…
Працюючи у Львівській Політехніці, згодом у Лісотехнічному університеті, викладав електротехніку, обчислювальну техніку та програмування. У 35 літ опублікував понад 50 науково-методичних праць. Однак доля мінлива – надійшов час роздумів, світоглядних пошуків, тривог та печалей, осмислення природи «сліз речей».
Писати для загалу почав 2014 року. Автор 7-и книг есеїстики та понад 80-и газетно-журнальних публікацій.
Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Миколи Сингаівського (2015), літературної премії «Гілка Золотого каштана» (2015), премії імені Василя Юхимовича (2017), премії імені Івана Огієнка 2018 року у галузі література, літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша (2019).
Видавництво АПРІОРІ
Львів, вул. Катедральна, 2/4,
www.apriori.lviv.ua