“Полин – сльозою омивається душа” – під такою назвою вчора, 24 квітня, у Чорткові біля памʼятника жертв Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм, приурочений 29-ій річниці жахливої аварії на ЧАЕС. Вшанувати памʼять всіх тих, хто, не замислюючись, віддав своє життя невидимому полумʼю смерті, або ж понівечив його, прийшли очільники влади, члени громадської організації «Ліквідатори-Чорнобильці», «Чорнобиль та інваліди Чорнобиля», колишні воїни-“афганці”, інтелегенція міста, студентство…

Слова вдячності краянам, ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, мовили заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, міський голова Михайло Вербіцький. Владою також вручено грамоти та грошові премії потерпілим від чорнобильського лиха. Біля знаменного памʼятника символічно злетіли у вись пісні памʼяті та смутку, виконувані солістами районного Будинку культури ім. Катерини Рубчакової. Після урочистостей о. Андрій Левкович відслужив поминальну панахиду за загиблими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Свічками та квітами устелено підніжжя памʼятника жертв Чорнобильської катастрофи.
Прикро сьогодні усвідомлювати всіма громадянами, що Україна уже 29-ий рік носить на собі чорнохресне знамення чорнобильської чуми. За роки незалежності, звісно, багато проектів втілено в життя, одначе істотного полегшення хоч би у фінансовій сфері для постраждалих від аварії ЧАЕС, чи як мінімум покращених реабілітаційних заходів годі й було чекати від владних верхівок держави. Розуміння усім суспільством, що нелегкий воєнний час обертає країну навколо своєї осі, все ж на заувагу чиновникам ніяк не залишає квоту гідного вшанування та допомоги усім постраждалим та ліквідаторам трагічної стихії.

Надія Сасанчин,
власкор журналу “Золота Пектораль”.

899044_975437275823269_554723364_o