Вже майже тиждень у чортківчан єдина тема розмови – йдеться про внесення Чорткова до категорії міст обласного значення. Як відомо, 313 народних депутатів проголосували за те, щоб Чортків став першим містом Тернопільської області з новим статусом. Міський голова М.Вербіцький скромно замовчує свою участь у даному процесі, проте історичний факт, до якого саме він якнайбільше спричинився, надасть змогу збільшити темпи розвитку територіальної громади, підвищить фінансово-економічну самостійність місцевого самоврядування, сприятиме інвестиційній привабливості міста.
«Ще в 2006 році, будучи міським головою, зрозумів, що наше місто має задатки до розвитку в різних напрямках і підґрунтя для процесу змін в європейському руслі. Міра добробуту чортківчан залежатиме від фінансової самодостатності Чорткова і ми нарешті самостійно і незалежно від району будемо формувати свій бюджет. Проте новий статус міста, в свою чергу, вимагає нових, більш ефективніших організаційно-адміністративних форм місцевого самоврядування територіальної громади і над цим ми уже починаємо працювати», – ділиться планами міський голова М.Вербіцький.
– Тепер район і місто однорівневі адміністративні величини. І Чортків нарівні з районами буде мати визначену кількість одномандатних мажоритарних округів, що дасть змогу мати своїх депутатів в обласній раді. Це однозначний позитив, пане голово?
– Так, з Чорткова до області мало б іти троє депутатів і якщо вони будуть зважені, розумні люди, то це стане запорукою ефективної й максимально наближеної співпраці людей і влади.
– Михайле Володимировичу, на позитивному вирішенні питання надання Чорткову статусу міста обласного значення не піариться хіба що лінивий… А хто ж насправді найбільше приклався до знакової події?
– На місці тих хто, так би мовити, тягне на себе ковдру перемоги, я був би трішки скромнішим… Ті, хто і направду відіграли не останню роль у вирішенні даного питання, здебільшого, перебувають в тіні: і помічники народних депутатів, і працівники апарату Верховної Ради, і спеціалісти юридичного відділу, і наші земляки-депутати. Я провів перемовини зі всіма керівниками фракцій, головами комітетів. Знаю, хто з Тернопільщини блокував хід справи і хто прагнув звести її нанівець, однак це нам надало ще більшого ентузіазму довести діло до логічного завершення. І вже сьогодні ми починаємо робити наступні кроки в ногу з набутим статусом. До слова, проект бюджету на 2014 рік уже буде формуватися з урахуванням статусу міста обласного значення…
Переконфігурація міста не пройшла поза увагою ні пересічних чортківчан, ні знаних у краї та за межами громадських діячів. Директор ТзОВ «Градбуд – ПЛ» П.Стахів, яке спеціалізується на будівництві багатоквартирних будинків мріє бачити Чортків європейським містом з розвинутою інфраструктурою. Недарма свою фірму він асоціює зі словом «град», що зі словянської означає місто. «Слово «Град» й за сучасників широко вживане – княжий град, Божий град», – ділиться Петро Іванович. «Люблю наше місто і покладаю великі надії на те, що зі статусом обласного значення Чортків набуде нового обличчя і збільшення надходжень до загального фонду бюджету допоможуть вирішити ряд нагальних проблем в місті, які насамперед відчують рядові чортківчани…»
Ірина Зенчак-Гулька.