Колишні армійські офіцери та «афганці» з Тернопілля звернулися до вояків «Беркуту». Причому зробили вони це у символічному місці – біля пам’ятника воїнам-афганцям.

– Я хотів би звернутися до всіх вояків «Беркуту», до всіх людей у погонах, – каже ветеран війни в Афганістані Сергій Лісовий. – Ми – ветерани, знаємо ціну життя та смерті. Тож сьогодні їх просимо, благаємо не застосовувати зброю до мирних протестувальників.

Війна – це війна, каже чоловік, але воювати проти свого народу – злочин. Тож закликав українських силовиків не виконувати злочинні накази, переходити на сторону народу. Мовляв, краще розв’язати конфлікт мирно, поки це ще можливо. Сергій Лісовий не хотів би, аби афганцям довелося знову брати зброю до рук. Адже ці люди воювати вміють.

Нагадаємо, днями МВС пропонувало додати до переліку спецзасобів, які застосовує міліція при охороні громадського порядку, реактивні вогнемети “Джміль” і “Джміль- М”. Їх вписали у розділ переліку спецзасобів, де згадуються ручні газові гранати і патрони з газовими гранатами. У пояснювальній записці до постанови в. о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко зазначив, що такі спецзасоби дозволять “належним чином забезпечити виконання завдань з охорони громадського порядку, громадської безпеки та боротьби зі злочинністю”. Поки що дане питання «зависло», але Кабмін розширив повноваження силовиків і дозволив їм застосовувати спеціальні засоби під час охорони громадського порядку, хоча вони створюють небезпеку для життя людей.

– Я представляю асоціацію ветеранських організацій силових структур, ветеранів МВС, ДСНС, воїнів і ветеранів війни у Афганістані, ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, – каже полковник Національної гвардії України Олександр Варакута. – Дійсно, всі питання будуть вирішуватися у Києві. Тож дуже багато залежить від того, чи будуть виконувати злочинні накази ті, хто стоїть по той бік барикад.

Пан Варакута закликав офіцерів згадати про присягу, яку вони давали народові та Україні.

– Люди, які виходять на Майдани, – законослухняні, – додає тернополянин. – Але коли проти мирних людей застосовують зброю, то цього не можна терпіти. У нас достатньо сил – афганці, чорнобильці, козацтво – вони здатні дати відсіч…

Віднедавна офіцер допомагає міській та обласній владі забезпечувати громадський порядок у Тернополі. Він очолив Загін самооборони, рішення про створення якого ухвалила облрада 25 січня. Суд визнав його незаконним, але люди все одно мобілізуються на захист Майдану.

 

http://7days-ua.com