Етно-майстерня «Куферок» у Чорткові як завжди гостинно відкрила двері для чергової події: виставки унікальних світлин фотомитців краю. Дванадцять фотохудожників представили 125 робіт, присвячених темі Майдану, революції, патріотизму наших краян і пересічних українців.

Цього разу зустріч була сповнена смутком: ніхто не усміхався і навіть не аплодував виступаючим. Із фото на великому стенді на відвідувачів майстерні дивляться загиблі герої «Небесної сотні». Горить свічка і лунає тиха музика. На стилізованій барикаді із автомобільних шин теж мерехтять свічки. Організатори, споруджуючи цей символ революції, відтворили усі важливі деталі: гору з автомобільних шин, каски, щити, «коктейлі Молотова», інші атрибути революціонерів. А вгорі над барикадою – образ Архангела Гавриїла, воїна, який, як  і наші патріоти, є символом борця зі злом і пітьмою.

У цій нерівній і ганебній боротьбі зі злом загинули наші найкращі бійці, від нас відійшов той цвіт нації, яким маємо пишатись і не маємо права забути.

Організатори виставки і власники етно-майстерні Ірина Вербіцька і Володимир Шерстій не могли приховати сліз, коли розповідали про ідею створення такої зустрічі, про свої поїздки до Києва і про те, як вони переживали усі ці події.

У представлених роботах відчувається подих революції, боротьби, патріотизму. Він них ще ніби віє тою кіптявою, тим духом непримиренності зі злом. В обличчях героїв світлин сум і відчай, біль і смуток, почуття тривоги і радість від перемоги.

Як сказав у своєму виступі заслужений журналіст України і відомий фотомитець Василь Бурма, у цих документальних фото – наша історія, яка по-своєму передає і фіксує усі події Майдану. Це не просто художні фото, де глядач милується красою пейзажів, це хроніка почуттів, життєпис нашої жаги до волі і справедливості.

На виставці представлені світлині різної тематики. Багато з них зроблено під час мирних мітингів у Чорткові і Києві. Інші переносять нас у саме пекло протистоянь. Жахливі кадри побиття людей беркутвіцями, запеклою боротьбою на барикадах і поза ними, надання допомоги пораненим, яких виносять з епіцентру бойових дій, переносять у вир подій і ти неодмінно замислюєшся над тим, у який непростий час живеш. Але найбільше почуття, яке викликає перегляд подібних світлин – гордість за українців, за їх патріотизм і відчайдушність!

Свої роботи на виставці представили чортківські фотомитці Орест Лижечка, Олена Лижечка, МиколаЛановега, Володимир Тихович, Ірина Брунда, Олег Марчак, Ярослав Дзісяк, Олексій Гуска, Василь Брода, Любомир Габруський, Тетяна Лякуш, Володимир Шерстій. Усіх митців краю за неодноразову участь у виставках в Тернополі нагородив почесними грамотами голова Тернопільської організації національної спілки художників Василь Балюх.

Кожна робота по-своєму унікальна. І це не залежно від того, де вона зроблена: чи то на мирному мітингу у Чорткові, чи у самому епіцентрі протитостоянь на барикадах Києва. Микола Лановега пройшов зі своїм фотоапаратом усю революцію, був у найгарячіших точках бойових дій, тому його знімки ніби дихають тою кіптявою, тим революційним духом, який так уміло переданий у кожному кадрі. У відомого фотомитця Ореста Лижечки, як і в його донечки Оленки, на світлинах завжди цікаві персонажі, події, які може побачити і зафіксувати лише майстер такого високого рівня. Із молодих митців не можна виокремлювати когось особливо, адже усі фото зроблені на високому професійному рівні, передають  настрої Майдану, бажання людей здобути перемогу будь-якою ціною.

                                                                                                                      Ірина Мадзій,

м. Чортків.

SL375852

SL375862

SL375864

SL375873