У Китаї великим тиражем розійшлася книга «Чудеса із пластиліну» харківського видавництва «Виват». В оригіналі «Чудеса із пластиліну» Марії Макаренко – це видання для дітей, що містить покрокові інструкції з ліплення тварин. Головна мета книги – розвинути в дитини дрібну моторику й виховати в ній посидючість і терплячість в опрацюванні дрібних деталей.

Китайська компанія придбала права на це видання наприкінці 2013 року. У китайському варіанті книгу розділили на кілька частин, випустивши на її основі серію щомісячних журналів із дитячої творчості загальним тиражем понад 60 тисяч примірників.
«Цей факт ми розглядаємо як чергове визнання нашої роботи на міжнародному рівні і підтвердження того, що ми можемо робити конкурентоспроможний і цікавий для зовнішнього світу продукт», – підкреслила генеральний директор видавництва «Виват» Юлія Орлова.
Вона додала, що вихід на китайський ринок став можливий завдяки неодноразовій участі видавництва в міжнародній книжковій виставці у Франкфурті.
Окрім Китаю, права на видання «Чудес із пластиліну» продані й декільком іншим країнам: Німеччині, Польщі (цього року буде видана вже вдруге), Румунії, Молдові, Росії та Словаччині.

Видавництво «Виват», що входить до групи компаній «Фактор», створене в 2013 році шляхом злиття двох великих видавництв Харкова: «Аргумент Принт» і «Pelican», сьогодні входить до п’ятірки найкрупніших видавництв України. Має в асортименті близько 5 тис. найменувань книг, щорічно випускає близько 500 нових книг, просуваючи друковану продукцію під трьома торговими марками: «Pelican» (книги для дітей), «Аргумент» (прикладна література), «Vivat» (подарункові видання). Сумарний щорічний тираж, що реалізується, – більше 1 млн. примірників. Має більше 1 тис. торгових партнерів у всіх регіонах України та країнах ближнього зарубіжжя, співпрацює з провідними видавництвами Великобританії, Франції, Угорщини, Італії, Іспанії, Польщі, Німеччини, США.