Як повідомляє ресурс «Книгобачення» (http://knyhobachennia.com/?category=1&article=1291), 25-26 травня в Тернополі з ініціативи поетки Наталі Пасічник відбулася серія майстер-класів у межах «Літературних вакацій» – дводенного заходу, присвяченого проблемам сучасної літератури та видавничої справи.

Майстер-клас «Як оформлення книжки сприяє її успіху» провела Ганна Осадко – художник-ілюстратор видавництва «Навчальна книга «Богдан»». Вона торкнулася різноманітних нюансів (якості палітурок, дотримання стилю, поєднуваності шрифтів), ілюструючи тему відеоматеріалами вітчизняної та закордонної друкованої продукції.

Тема лекції поета Романа Скиби виявилася значно ширшою, ніж обіцяла назва «Ази версифікації». Йшлося про все дотичне до форми тексту.

Другого дня «Вакацій» майстер-клас «Як видати свою першу книгу?» запрезентував Сергій Пантюк. «Тернистий шлях прозаїка» описав гуру детективного жанру Олександр Вільчинський.

Вакації закінчилися авторськими читаннями, в яких взяли участь і лектори, і слухачі. Було Перед тим урочисто вручено членські квитки НСПУ молодим поеткам зі Львова Ірині Мулярчук та Ірині Бандурович. Також відбулося вручення дипломів та грошових винагород цьогорічним лауреатам Літературної премії «Благовіст» – Наталці Пасічник у номінації «Поезія» за книжку «Пастух бджіл» та Ірині Бандурович в номінації «Перша книжка автора» – за поетичну збірку «Зліпок янгола».

Організатори висловлюють щиру подяку Національній спілці письменників України, Олександру Варакуті, Юрію Дігаю та Олександру Смику за підтримку, а також сподіваються, що проект матиме продовження в форматі щорічного і традиційного.

100_1782

100_1781

100_1768

100_1765

100_1789

“УКР. ЛІТ”

Післямова.
Звісно, що літературні вакації у Тернополі будуть мати продовження і в наступному році. Хочеться вірити, що ця традиція не розсіється за вітром, а з кожним роком буде наповнюватися реальним змістом. Якщо вже  за справу беруться такі ентузіасти як Сергій Пантюк, якого я глибоко поважаю і який є повною протилежністю нинішньому голові Тернопільської ОО НСПУ, чи Наталя Пасічник і Ганна Осадко, то цей літературний віз, вірю беззастережно, буде котитися до сонячного небокраю і ніякі “містечкові генії” не зможуть збити з пантелику людей, які мають толк в літературі.
Хотілось мені почути, правда, прізвища молодомузівців, які за рекомендацією головного редактора журналу “Золота Пектораль” стали членами НСПУ – це Ганна Осадко, Ніка Новікова, Іванна Стеф’юк, Оксана Романів. Знову ж таки ніхто не промовив слово, що редакція журналу “Золота Пектораль” висувала Наталю Пасічник на літературну премію “Благовіст”. Але не сприймайте мої слова серйозно, бо я радий за вас всіх і покладаю великі надії на прогрес, поступ і зміну поколінь.
Володимир Погорецький.