21-го березня у Чортківській центральній районній бібліотеці відбулася міжобласна літературна зустріч з приводу Міжнародного дня поезії.
Разом з тим, за ініціативою районної організації ВО «Свобода» відбувся збір книг для бібліотек русифікованих міст України, де особливо гостро відчувається брак українського слова. З огляду на сьогодення, як зазначив краянин-автор Михайло Кіт, наперекір поширеному твердженню, коли говорять гармати, музи теж не мовчать. Ведучі та організатори Ярослав Дзісяк і Олександра Наконечна привітали присутніх із Днем поезії, зазначивши окремі факти з життя світочів української поезії: Тараса Шевченка і Ліни Костенко.
З огляду на реалії жахкого сьогодення, хвилиною мовчання вшанували пам’ять нашого загиблого краянина в російсько-українській війні Руслана Коцюка із Джурина і 70-ту річницю бою українських повстанців із енкаведистами на хуторі Пеньки (22 березня 1945 р.), тіла борців за волю України у 1990 р. були перезахоронені на Хом’яківському кладовищі у с. Нагірянка. В унісон трагічним подіям був представлений кліп гурту «Мандри» «Не плач моя рідна земля…».
Читальний зал бібліотеки прийняв авторів із Хмельниччини: Інна Гаврилюк з обласного центру і дебютантка Леся Приліпко із Кам’янця-Подільського; з Івано-Франківська Леся Геник, тепер вже зі Львівщини уродженець с. Біла Роман Король, чисельна делегація з Копичинець: Михайло Тарабій і отець Василь Погорецький (з неперевершеним духовним і поетичним словом), дебютанти Андрій і Володимир Ухач та автори і шанувальники поетичного слова Чорткова й району. З наших краян з поетичним словом звернулися Михайло Кіт, Галина Грицьків, Анастасія Трич, Іван Дмитрик, Орест Голик, Мар’яна Магега, свої враження висловив Андрій Базалінський. Пройшли короткі презентації нових книг: Лесі Геник «Полинова ріка» та збірка авторів «Осінь у камуфляжі», книгу, присвячену Майдану «Не мовчімо» зазначених авторів з Копичинець. Автор цих рядків представив брошурку – історичний довідник «Не Конотопом єдиним», де подано переможні битви козаків із московитами у XVI–XVII ст. (і вірш на тему війни сьогодення) та збірку алегорично-еротичних поезій «У хвилях Еросу». Після поетичної частини, гості міста відвідали Чортківський замок та одержали непересічні враження від архітектурних пам’ятків Чорткова, а після того – музей-їдальню «пана Чартковського», залишивши захоплені відгуки, написані пером і щирістю.
Ярослав Дзісяк (“Дорожний”).