Із давніх-давен переддень свята Андрія для українців був приводом повеселитися. Хлопці залицялись до дівчат, а ті жартували та ворожили на майбутню долю. Весело проходили цьогорічні Андріївські вечорниці в кафе «Заїжджий двір». Організатори та учасники дійства – викладачі ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» Г. П’єнтак, О. Бойко і студенти коледжу. Почесними гостями вечорниць були О. Чайка – методист ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації, адміністрація та викладачі ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний інститут», «Бережанський агротехнічний коледж», підприємці, представники місцевої влади. Майже усі присутні були одягнені у вишиванки.

Розпочали дійство «куми» Ганна П’єнтак та Олександра Бойко, які звернулися до присутніх зі щирими вітаннями, розповіли гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів. На вечорниці до дбайливих господинь завітали учасники народного аматорського театру української пісні «Золота Липа» РБК, студентські театральний і танцювальний колективи. Очікуючи парубків, наспівуючи народні пісні, дівчата взялися до приготування та випікання головного атрибута свята калити – символу сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керували досвідчені господині. Не забули дівчата й про традиційні ворожіння. Далі з гучними та веселими піснями до оселі зайшли парубки, і жарти, сміх наповнили весь зал. Урочисто-веселий обряд свята – «Кусання калити» надовго запам’ятається всім присутнім. Як і смачні українські обрядові страви, народні пісні та музика.
Відрадно, що народні звичаї й традиції – невичерпне джерело культури рідного народу – шанують у Бережанах як дорослі, так і молодь. Віримо та надіємось, що зберігатимуть їх і майбутні покоління українців.

Тетяна Бідзіля.

DSC_0033

DSC_0050

DSC_0055

DSC_0064

DSC_0090

DSC_0120