Благодійність – прояв щирості серця. 20 грудня  за сприяння керівника аграрного підприємства Марії Горбаль відбулося відкриття навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І –ІІ ступенів» у с.Слобідка-Джуринська. Руками дорослих почали творити казку для малечі – то ж хай НВК завжди наповнюється дитячим щебетом і сміхом, а мирне небо буде запорукою щасливого майбутнього нашої дітвори! Щира дяка Марії Володимирівні за проведення ремонту та депутату районної ради Івану Блаженку за вмонтований дитячий майданчик на території закладу, який безтурботні хлопчики і дівчатка уже випробували своїми пустотливо-радісними іграми.

Присутні на святі священик, районна влада, сільська влада, а  також найпочесніший гість  – депутат Верховної  Ради України Олег Барна привітали сільчан, особливо маленьких діток з відкриттям на їхніх теренах навчально-виховного закладу, який даватиме путівку в життя хлопчикам і дівчаткам. Звичайно, не обійшлося і без подарунків: книги, спортивний інвентар, проектор – усе це стане добрим почином для початку функціонування сільського закладу освіти. Не обійдеться в майбутньому і без фінансового сприяння районної ради, яка при клопотанні відділу освіти повинна буде з місцевого бюджету прикластися до закупівлі меблів, інвентаря та всього того, що буде потрібно для виховання і навчання діток. Голова Чортківської районної ради Віктор Шепета запевнив під час свого виступу сільську громадськість  у матеріальній підтримці новоствореного НВК. Після процедури затвердження статуту на сесії райради та його реєстрації у відповідних структурах стоятиме питання про фінансування закладу та зміни штатного розпису в сторону збільшення.

Начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька ділиться позитивними враженнями від благородного вчинку  керівника ПАП Марії Горбаль: « Марія Володимирівна, як людина, яка вміє і любить робити добро, цього разу вклала свою лепту у розбудову освітньої галузі, зокрема ремонту частини приміщення Джуринськослобідківської школи з подальшою її реорганізацією у НВК. Це дасть змогу зберегти навчальний заклад у селі, оминути так звану оптимізацію, яка гострим лезом різатиме по живому в складні часи фінансування освіти. В подальшому непосидюча та працьовита пані Марія планує прикластися до реорганізації школи с.Ромашівка, що також сприятиме покращенню матеріально-технічної бази шкільного сільського закладу. Благодійність, знаю, повернеться сторицею людині, яка віддала частинку свого серця дітям.»

Депутат ВР Олег Барна закцентував увагу на патріотичному вихованні молодого покоління та зазначив, що відкриття такого закладу у маленькому селі – це найкращий подарунок до свята Миколая, до якого спричинилася агровиробник Марія Горбаль.

Начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька у своєму виступі запевнила, що благодійність – найкраща соціально-духовна інвестиція, яка буде винагороджена не лише на небі, а й на землі та розповіла  притчу про маленьку сільську школу, яка виховує добрих та порядних учнів, чого й побажала педагогам та їхнім вихованцям.

Виступаючі представники районної влади, сільський голова, батьки маленьких вихованців – усі раділи з причини відремонтованого приміщення частини шкільного приміщення, бо за бюджетні кошти неможливо упорядкувати усі соціальні заклади в одночасні – їх, коштів, просто замало. Щоб побільшало таких благодійників, молився сільський представник духовенства.

Після традиційного релігійного обряду посвячення нововідреставрованого закладу, сільська громада мала змогу переглянути театралізоване дійство у клубі про святого Миколая, яке підготовлене районною культурою. А після – були подарунки від пані Марії усім маленьким сільчанам. Свято  вдалося дійсно  на славу!

 Хай ніколи не міліє благочинна справа, бо від того стають щасливішими люди!

                                                                                              Ірина Госович, методист РМК

Фото Ореста Лижечки

01

04

05

06

07