Як відпустове місце і об’єкт прочаства у наші світової слави дні набуває Зарваниця. Сюди сходяться тисячі людей, щоб сцілити душу живлющою водою із цілющого джерела, помолитися до чудотворних ікон Пресвятої Богородиці і розпятого Спасителя, знайти кращу долю для себе й усього українського народу.

Дорогою до Зарваниці круглий рік не перестають йти прочани, а перед собором Зарваницької Матері Божої їх збирається неполічене число… Тисячі голодних, стомлених важкою мандрівкою, але щасливих, бо мають можливість у ці новітні часи помолитися до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. У цьому відпустовому місці прочани знаходять духовний прихисток, до їхніх молитов та пожертв дослухається і приймає Зарваницька Божа Матір.
Діти-інваліди з Чортківського комунального центру соціальної реабілітації «Дорога в життя» та їхні батьки, члени громадського об’єднання батьків-інвалідів «Лебедята» нещодавно здійснили екскурсійну поїздку у с. Зарваниця Теребовлянського району. Учасники поїздки мали змогу відвідати святі місця Зарваниці,
Діти і їхні батьки побували на Богослужінні, з великим бажанням сповідалися, причащалися, йшли Хресною дорогою, вмивались цілющою водою, молилися за здоров’я і прощення гріхів, за мир і спокій у своїх родинах.
Стомлені, але емоційно окрилені, очищені, духовно збагачені повернулись мандрівники до своїх домівок. Такі акції потрібні усім дітям, а хворим — просто необхідні.
Слід зазначити, що поїздку організував міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Руслан Пліщук). Слава Богові, що наша вітцівщина рясніє добрими і мудрими керівниками, людьми добрими і розумними, яких болить чужа кривда в серці.

Володимир Погорецький.