Таке рішення вони прийняли сьогодні, 24 січня, на позачерговій сесії Збаразької районної ради. З ініціативою включити до порядку денного питання про підтримку 25-річного поета з Бодак, якого міліція разом з двома друзями затримала 20 січня у Києві, виступив депутат обласної ради Володимир Гульовський.

Зараз хлопець, якому інкремінують найтяжчі статті ККУ, а відтак можуть позбавити волі на строк від 12 до 15 років, за рішенням суду знаходиться у Лук”янівському слідчому ізоляторі.  43 депутати Збаразької районної ради одноголосно проголосували зарішення звернутися   до Генеральної прокуратури та  судді Дарницького райсуду  з проханням відпустити Юхима Дишканта на поруки  депутатів.

Нагадаємо, що ні у рідному селі Бодаки, ні у Острозькій академії, випускником якої є поет, ні у Спілці письменників України, ніхто не вірить у те, що  хлопець міг бути причетним до організації масових заворушень на вулиці Грушевського у Києві. За словами усіх, хто його знав, зокрема і тих з ким нам вдалося сьогодні поспілкуватися, а це, зокрема, голова Бодаківської сільської ради Надія Борисевич, колишня Юхимова вчителька мови і літератури Людмила Шандрук, житель села Бодаки Володимир Біляс, хлопець не міг брати участі у протистоянні. Худорлявий, з ніжною та вразливою душевною організацією юнак, надзвичайно талановитий поет, “ангел”, поцілований Богом у чоло, щирий і відкритий – тільки так характеризують Юхима односельці. Вчора, 23 січня, у центрі села зібралося майже півтори сотні земляків хлопця, які висловили підтримку мамі та рідним Юхима. Крім цього, вони зібрали у селі понад три сотні підписів на підтримку  земляка, яким вони дуже пишаються і вірять у те, що феміда таки буде справедливою до хлопця. Підписи передали народному депутату Михайлові Головку. -Ми віримо, що Юхим незабаром повернеться на рідну “вулицю, яка мріяла вишнями” та яку він оспівував  у своїй першій поетичній збірці, – каже крізь слози Людмила Шандрук.

Юхим Дишкант –  поет, автор книг “Мріяла вишнями вулиця”, “Гітарна кров” та “Рам’я”, співавтор проектів “Юхим Дишкант і Кусок Комісії” та “У затінку дівчат-квіток”.

Світлана БОДНАР

http://narodne-slovo.te.ua/