Прикарпатські письменники в заяві, яку прийняли на своїх зборах, висловлюють глибоке обурення анексією Російською Федерацією Криму, сепаратистськими шабашами, які влаштовують на сході та півдні нашої країни організовані спецслужбами Кремля російські найманці.

Путінська мілітаристська Росія демонстративно брязкає зброєю, наражаючи все людство на цілком реальну можливість блискавичного початку третьої світової війни, в якій не буде ні переможців, ні переможених. Автори заяви звертаються до державної влади з вимогою невідкладно, всіма методами посилити обороноздатність України й захистити свій народ від російського агресора, а Європейський Союз і світову спільноту закликають дати негайну відсіч московським окупантам для захисту миру і безпеки на Землі.
На зборах голова ІФ ОО НСПУ Євген Баран поінформував своїх колег про зроблене письменницькою організацією, її радою за період від загальних зборів у травні минулого року. ішлося, зокрема, про участь літераторів у заходах з відзначення 200-літнього ювілею Т. Шевченка і, звичайно, — у масових акціях Революції гідності, про їхні публіцистичні та поетичні виступи на майданах Івано-Франківська та Києва, у ЗМІ. На необхідності активної творчої і громадянської позиції письменників у цей надзвичайно складний для України час, підтримки бойового духу Української армії наголошували Шевченківський лауреат Степан Пушик, Василь Бабій, Ольга Слоньовська, Ярослав Ткачівський. Він як недавно призначений головний редактор журналу «Перевал», співзасновниками якого є обласна рада та обласна організація НСПУ, розповів про плани роботи редакції в нинішньому році, оновлення концепції часопису.
Збори також рекомендували прийняти до НСПУ іванофранківців прозаїка Дмитра Захарука та публіциста, християнського письменника Андрія Білика.

Іван ГАВРИЛОВИЧ

http://galychyna.if.ua/