У Бережанах пройшов черговий тренінг проекту ЄС/Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – «Забезпечення сталості мікропроекту. Проведення спільного оцінювання». Забезпечення сталості мікропроекту. У заході брали участь координатори Тернопільського обласного ресурсного центру громад І. Стефанів,  О. Процик, голова районної держаної адміністрації В.Петровський, головний спеціаліст відділу економічного розвитку РДА С.Липна, представники громадських організацій  Шибалинської, Саранчуківської,  Жуківської, Рекшинської сільських рад.

Обговорювалися питання стану реалізації згаданого проекту в районі, введення в дію й передачі об’єктів на баланс, забезпечення сталості розвитку мікропроекту, створення фондів експлуатації й технічного обслуговування (ФЕТО), встановлення наочності та обміну досвідом між громадами, забезпечення сталості організації громад (ОГ), особливостей проведення спільного оцінювання за участі громадськості.

Як зазначалося під час тренінгу, в районі завершили мікропроекти у рамках реалізації  спільного проекту ЄС/ПР ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” громадські організації  Рекшинської та Жуківської сільських рад, на стадії завершення – ГО Шибалинської й Саранчуківської сільрад. Сільські громади проводять заходи заради енергоефективності. Відрадно, що проекти надають технічну й фінансову допомогу для покращення енергетичної ситуації на місцевому рівні.

Важливі кроки зроблено в рамках реалізації мікропроекту “Енергозберігаючі  заходи в Шибалинській ЗОШ I-II ступенів. Капітальний ремонт спортзалу та теплотраси, заміна віконних та дверних блоків”. Як розповіла секретар ГО «Золоте поле» с. Шибалин Г.Мигдаль, реалізація мікропроекту дасть можливість зекономити 30 відсотків коштів на використання газу у Шибалинській школі. Загалом вартість проекту складає 377 380 грн., із яких 208 554 грн. – від проекту ЄС/ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», 16 738 грн. – від громади села, нефінансований внесок – 12 642 грн., із бюджету сільради – 54 тис. грн., з районного бюджету – 64 328 грн., із яких 28 634 грн. виділили на виготовлення проектно-кошторисної документації і державну експертизу. На завершення необхідних робіт (підрядник ПП «Новий крок» м. Бережани) ще очікують додаткові кошти.  До кінці року планують закінчити всі необхідні роботи.

Сьогодні уже завершено ремонт теплотраси (86 м. кв.), проводиться заміна віконних та дверних блоків за енергозберігаючими технологіями, придбано матеріали для капітального ремонту спортзалу (192м. кв.) й утеплення горища спортзалу (192 м. кв.). Також встановлено твердопаливний котел. Очікується економія грошових коштів на опалення школи в розмірі 32 650 грн.   Окрім того, очікується підвищення температури повітря в класних приміщеннях у середньому на 4° С, що значно знизить захворюваність серед учнів та вчителів.

  Тетяна Бідзіля, м. Бережани.