День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ. Катастрофа на ЧАЕС сколихнула світ не лише своєю величезною руйнівною силою, а й мужністю тих, хто першим зіткнувся з її страшними наслідками. Їх називають по-різному: чорнобильці, ліквідатори, вогнеборці. Всі вони є герої, які ціною власного життя врятували життя мільйонів.

Сьогодні, 12 грудня, у Чорткові вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та покладанням квітів до підніжжя пам’ятного знака. У пам’ятній події взяли участь заступник голови Чортківської РДА з гуманітарних питань Іван Віват та члени «Спілки Чорнобильців» нашого району.
Опісля, відбувся діалог між «чорнобильцями» і представником влади району, який модерував голова районної організації «Спілка Чорнобиль» Олексій Омельчук. Ліквідатори мали можливість поставити запитання, які їх найбільше хвилюють, а це: недостатнє забезпечення безкоштовним медичним лікуванням та ліками за пільговими рецептами, малі пенсії. Щодо невиконання рішень судів стосовно виконання «чорнобильського» закону, яким передбачено гідне пенсійне забезпечення різник груп чорнобильців, то керівник району зазначив, що тут важелів впливу на місцях немає. Виконання закону має бути підкріплено коштами на рівні держави.
– На жаль, протягом багатьох років у країні так складається ситуація, що справжні герої, які захистили світ від однієї з найбільших техногенних катастроф, не отримали належної шани, хоча у моральному аспекті ми їм заборгували, – підкреслив у розмові із ліквідаторами Іван Віват, – повідомляє прес-служба Чортківської РДА.