На один день Чортків перетворився в кіностолицю! На один день Чортків перетворився в кінематографічну столицю ледь не всієї Європи. Тут знімали повнометражний фільм «Урсус» – спільний проект кінематографістів України, Грузії, Болгарії та Німеччини.

 

Перед початком зйомок привітати інтернаціональний склад знімальної групи прийшов особисто міський голова Чорткова Михайло Вербіцький. І не з порожніми руками, а з подарунками та побажаннями успішних зйомок. Під час короткого спілкування враженнями про місто та розповідями про кіно з мером поділилися головний режисер фільму Отар Шаматава, художник-постановник Сергій Бжерстовський, актори Жозефіна де ла Баум та Ніко Тавадзе.

Сюжет фільму заснований на подіях громадянської війни в Грузії. Головні герої – грузинський режисер Ніко (його грає грузинський актор Тавадзе) та каскадер Фома (роль якого виконує український актор Богдан Бенюк) втікають із розпаленого громадянською війною Тбілісі до Європи, а саме – у Берлін. Дорогою до них приєднується захисниця диких тварин з Америки. Фільм розповідає про переплетені долі цих людей, їхній нелегкий шлях. Разом з тим, усі події у фільмі тим чи іншим чином пов’язані з… ведмедем (з латинської «урсус»), який власне був авторами взятий у назву кінострічки. Головною причиною виїзду героїв фільму зі столиці Грузії стає саме вивезення старого ведмедя Чоли до Німеччини. По дорозі різні пригоди стаються як з самим ведмедем (привезеним на зйомки з Іспанії), так і з головними героями фільму, – пише «Номер один».

Чортківчани ж можуть пишатися тим, що саме Чортків отримав можливість бути присутнім у фільмі, адже, як відзначила піар-директор української кінокомпанії «Fresh Production» Наталія Паламарчук, на це претендували й інші міста, зокрема, не менш старовинні Бережани. Але, за словами пані Наталії, продюсер, режисер та креативний директор все-таки зупинили свій вибір на Чорткові. Зауважимо, що постановникам для зйомок приглянулася стара частина Чорткова – вулиця від місцевої ратуші до домініканського собору Святого Станіслава. Зйомки у місті тривали в робочий час, тому деякі горожани, побачивши, що відбувається дещо незвичне і масштабне, поверталися додому, перевдягалися у святкове і підходили поближче до камери, акторів та фільмового фургона, щоб потрапити у так звану масовку.

Водночас варто зазначити, що під час зйомок український Чортків перетворився на румунське містечко. Так, вивіски на місцевих будівлях змінили мову, а темна чортківська бруківка змінила колір на білий, позаяк її, за сюжетною лінією, мав укрити сніг. За сценарієм згаданою вулицею проїжджав зелений фургон з головними героями. Актори відпрацювали сцени у фургончику, оператор зняв 8 кадрів з різними планами, що не мало, як відзначив кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський. А вже після обіду знімальна група подалася освоювати інші ракурси, а саме – у ліс навпроти села Кровинка, що на Теребовлянщині.

Зауважимо, що загальний кошторис фільму складає близько $3,5 млн., причому українське Держкіно виділяє на стрічку 6 млн. гривень, решту української лепти вносять приватні інвестори. На великий екран фільм «Урсус» має потрапити у 2015 році…

Андрій Кучерук («Номер один»)

www.0352.com.ua