Адміністративна реформа розпочалася! Апробація відбувається на Тернопільській області, бо саме ця адміністративна одиниця була створена Радянським Союзом, як полігон для перевірки нововведень у всіх галузях державотворення на Західній Україні – такий собі взірцево-показовий експонат. Розбомблений вщент під час війни і добитий у 50-х роках, Тернопіль найбільше підходив для створення взірця радянського обласного центру – от його “совєти” і розбудували, і розширили за рахунок навколишніх древніших та поважніших міст, в тому числі і Чорткова. Тепер стоїть завдання розформувати і понизити значимість Тернополя. Перший етап “успішно” пройдений – всі заводи і фабрики практично знищені.
Другий етап вже мав бути реалізований у 2010 році – це ідея об’єднання всіх вузів в один університет, для зменшення кількості студентів, яка вже витала в повітрі. Та щось не вийшло… Тепер запускається третій етап – надання містам Тернопільщини статусу міст обасного значення для передачі повноважень Тернополя, яких він стабільно не виконує, “дякуючи” обласним і міським керманичам…
Четвертий, заключний, етап полягає в пониженні кількості населення самого Тернополя, адже постає “загроза” збільшення відсотка пенсіонерів і держслужбовців. І він частково виконується: маємо видимість благоустрою (нові фонтани, пам’ятники, дороги, парки) переважно в центрі міста, в той час як окраїни стають все менш привабливими для життя. Відключення або погане постачання води, світла (тепер може й газу), сміттєві війни, будівельні афери покликані стимулювати населення до пошуку кращих місь проживання за межами Тернополя.
Мене, особисто, більше цікавить чому саме Чортків став першим містом обласного значення – не Збараж, Зборів, Кременець, Теребовля, Бережани, Заліщики?.. Підозрюю, що нардепам, особливо від Партії Регіонів сподобалася назва міста ;))))))
Віктор Долішний, Тернопільська липа