У Бережанському музеї книги відбулася презентація науково-популярного видання «Сила волі. Євген Коновалець» магістра історії, старшого наукового співробітника Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» м. Львів Ігоря Дерев’яного. Книга видана в рамках проекту «Наш формат історії», втіленого Центром досліджень визвольного руху, мистецькою агенцією «Наш формат» та видавництвом «Часопис».

Автора та його видання представила директор музею книги Лілія Зінчук. Ігор Дерев’яний закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка. Упорядник та науковий редактор спогадів Володимира-Ігоря Порендовського «На трасі Тайшет-Лєна (Озьорлаґ у роках хрущовської відлиги 1955–1959)» (2008), співавтор книги «Українська Повстанська Армія. Історія нескорених» (2007, 2008, 2011). Автор низки наукових та науково-популярних статей та виставок з історії українського визвольного руху XX століття та репресій проти його учасників. Співпрацює з Центром досліджень визвольного руху. Сфера наукових зацікавлень – репресивна політика окупаційних режимів щодо визвольного руху в 1920–1950-х роках.
У книзі, яку називають першою ілюстрованою біографією Коновальця, в оригінальній формі подано опис подій життя та діяльності видатного українського діяча, цікаві факти та довідкові матеріали, що висвітлюють особливості історичної доби, рідкісні фотоматеріали та документи, свідчення очевидців, спогади, цитати, які ілюструють ставлення Є. Коновальця до тогочасного історичного й політичного процесів. Як зазначає Ігор Дерев’яний, Євген Коновалець був творцем однієї з найкращих частин української армії у війні за державність 1917– 1921 років. Його життя – це історія військовика, котрий умів воювати та чудово опанував політичні методи боротьби. Історія політика, який робив усе, щоб об’єднати Схід і Захід України. Історія лідера, який після поразки зумів дати нову надію й підняти народ на нову боротьбу. Це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття – Організацію українських націоналістів.
Учасникам заходу, які мали можливість поспілкуватися з автором та взяти в нього автограф, було цікаво дізнатися про тісні контакти талановитого політика й військовика Є. Коновальця з тогочасними бережанським діячами – громадськими активістами, літераторами, патріотами, однодумцями, педагогами та учнями гімназії. У книзі згадуються Адам Коцко, Іван Чмола, Зенон Кузеля, Осип Навроцький, Дмитро Левицький, Петро Пасіка, Лев Лепкий, Іван Габрусевич та інші. Співець січового стрілецтва Лев Лепкий, приміром, був свідком на весіллі Євгена Коновальця.
Із виданням «Сила волі. Євген Коновалець» можна ознайомитися в музеї книги та бібліотеках.

Тетяна Бідзіля, м. Бережани.

2015_10_15 05

2015_10_15 04