За участі першого заступника голови райдержадміністрації Валерія Запухляка, заступника голови райдержадміністрації Івана Вівата, заступника голови районної ради Любомира Хруставки, керуючого справами районної ради Тетяни Яблонь відбулося засідання організаційного комітету з нагоди підготовки та відзначення в районі 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Участь у засіданні оргкомітету прийняли представники ветеранських організацій, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, міської ради, представники навчальних закладів та ЗМІ. Головним чином, в ході засідання було ознайомлено із змінами в законодавстві та з Указом Президента України №169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Цим документом Глава держави зокрема постановив відзначати в Україні щороку 8 травня День пам’яті та примирення з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.
Всі пропозиції, зауваження і доповнення членів оргкомітету, що були озвучені на засіданні, будуть внесені до плану заходів по підготовці та відзначенню в районі Дня пам’яті і примирення, 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, які вся Україна відзначатиме 8 та 9 травня 2015 року, – повідомляє прес-служба РДА.
Зокрема, за підсумками обговорених питань організаційного комітету у м.Чорткові заплановано провести мітинг-реквієм об 11.00 год на центральному цвинтарі біля братської могили воїнів, загиблих у радянсько-німецькій війні, та могили Січових Стрільців. Збір проводитиметься о 10.30 год.