Тернопільський адвокат Володимир Федірко свого часу також проходив військову службу в охопленому війною Афганістані – з травня 1985 по березень 1987 року у 371-му гвардійському мотострілецькому полку. Був навідником БМП-2 і САУ “Гвоздика”. Шиндант, Гірішк, Фарахруд -це місця його бойового гарту.

За час служби Володимир зарекомендував себе досвідченим воїном, хоробрим солдатом, висококваліфікованим спеціалістом. Він неодноразово побував в горнилі війни, оскільки багато разів за час служби бійці виходили на бойовий рубіж. Основним місцем ведення бойових дій були кишлаки і гори, але доводилось захищатись від нападів душманів і у військових частинах.
23 лютого, якраз на день радянської армії, на “точці” біля м.Шиндант відбулися спортивні змагання між нашими солдатами і сарбозами. У складі команди сарбозів перебував розвідник, який і передав координати “точки” “духам”. Посля цього починаючи з 23 лютого до 6 березня1986 року наш батальйон перебував під безперервним обстрілом душманів. Тоді, і згодом, на інших бойових операціях, мимоволі думалось: яке ж швидкоплинне людське життя. Багато полягло хлопців на чужині, багатьох бойових побратимів сьогодні вже нема серед живих…
Гіркими спогадами про ту жорстоку війну серце повниться й досі. Хоч вже пройшло-прошуміло чимало років з тих пір, а минуле не відпускає.

На фото: Володимир Федірко із товаришами по службі.