Напрочуд теплого, по-весняному сонячного дня – третього листопада календар жителів села Шманьківці збагатився новим святом – Днем вулиці. Його святкували мешканці Стрілки – вулиці, яка відповідає своїй назві, адже стрілкою простягнулася вона паралельно обрамленого розкішними вербами невгамовно дзюркотливого потічка Самець.
Ініціаторами проведення цього свята були Зеновій Халанич – знаний у селі та далеко за його межами будівельник та Михайло Мацьків, який за пропозицією сільського голови свого часу виготовив таблички із назвою вулиці і номером будинку. Сільський голова Мирослав Човник радо відгукнувся на таку пропозицію, підтримавши її.
Розпочала Стрілка своє свято символічно – біля церкви, яка дає початок вулиці, де о. Володимир Лижечка благословив цій милий серцю жителів празник, відтак у церкві відслужив молебень за здоров’я усіх її мешканців і усі разом під звуки українських маршів та народних мелодій у виконанні сільчан-музикантів Стрілка, яка як й усі затишні і мальовничі вулиці села гордиться, що й по ній колись ступав Степан Чарнецький, зірка слави якого лине Україною і ніколи «не вмре, не погасне» – повела своїх мешканців до нині спорожнілого помешкання Іжевских. Воно люб’язно зустріло гостей українськими рушниками, що прикрасили намет, у якому на столах – різноманітні смачні яства, а подвір’я своїм облаштуванням додавало краси цьому святу плетеним тином із глечиками, кукурудзяними вінками, пасікою, гарбузами та білими хризантемами, які мережилися червоними китицями багряної калини. Такий святковий ніжно-милий, виконаний в українському стилі подарунок гостям зробили господарі вулиці Євген Овод, Микола Вавриневич, Михайло Нікорович, Зеновій Халанич, Юрій Гермак, Михайло Мацьків. Михайло Сава…
Привітали жителів вулиці з прекрасним починанням о. Володимир; сільський голова Мирослав Човник, шановний гість свята Євген Шкабар – депутат райради, голова ПАП «Паросток».
Атмосфера свята була напрочуд милою, теплою і сердечною. У минуле села і, звичайно, Стрілки із їхніми спільними радістю і журбою, щастям і горем – повернула присутніх своєю розповіддю вчителька М.А. Вишньовська; доповнила виступ своєї колеги вчителька-пенсіонерка Оксана Захарчук, яка поіменно привітала старожилів села, побажала їм щасливого довголіття, щастя й радості їхнім дітям, онукам та правнукам, дитячий щебет яких звеселяє Стрілку, додає радості від розуміння, що українському «…роду нема переводу». Спогадами про трагічний випадок – масштабну пожежу вулиці восени 1954-го року поділився із присутніми Євген Овод – свідок тієї жахливої події.
Зворушив присутніх виступ Марії Горської. Він був пройнятий високою духовністю; звучала щира заувага, що ми повинні жити виключно у любові, щиро розділяти радість і щастя, у важкі хвилини – розрадити; відкинути з душі заздрість, ненависть, гнів, злобу. Наголосила – перемогу у цьому може дати тільки Христос. Зворушливою була й пісня у її виконанні про Україну – солов’їну, у якій ми усі повинні жити так, щоб до нас «Благословення Бога потекло рікою». Привітав дружну родину вулиці Стрілка о. Володимир, щиро побажав їм жити на втіху Господу Богу і людям, бути завжди прикладом тільки у добрих благородних справах. Усі виступаючі, звичайно дякували організаторам свята, бажали їм усього найкращого у житті.
Приємно зазначити, що кожний виступ доповнював сільський голова Мирослав Човник: нагадав присутнім, що рідним Шманьківцям уже 528 років, зауважив, що воно, як і кожне місто чи село для людини – рідний дім, а вулиця – це велика сім’я, яка повинна жити у мирі, злагоді і взаєморозумінні; дякував господарям 37-ми дворів за дружну підготовку до свята Стрілки, висловив бажання, щоб свято стало традиційним, адже воно об’єднує громаду, налаштовує на хороші починання, а отже дає гарний приклад молодому поколінню. А наприкінці виступів разом із однією із організаторів свята Наталією Халанич, яка піснею де є рядочки «Це край, де я родилася і живу і все для мене рідне небайдуже» – запросили дружню родину вулиці Стрілки до святкового, по-українськи багатого столу – із пампушками, варениками, борщем і рибною юшкою, салом, голубцями, налисниками… Для цього постаралися і засвідчили свої кулінарні здібності господині Стрілки Наталія Халанич, Іванна Вавриневич, Марія Підкович, Лідія Гермак, Надія Гончарук та молоді господиньки Світлана Слободян, Оксана Костянтинів, Романія Гермак…
За столом, у дружньому родинному колі, панувала по-справжньому сімейна атмосфера, були спогади, велися цікаві розмови, що пересипалися жартами і тостами із щирими побажаннями усього найкращого. Світилася радість в очах і дітей, і дорослих у хвилини, коли святковий настрій подвоювали музиканти колективу сусіднього села Шманьківчики у складі Михайла Данилишина, Ігоря Качмаря, Ореста Яцевича, Володимира Полотнянка – директора СБК Шманьківців і сільського голови Мирослава Човника. Запальна музика у їхньому виконанні супроводжувала ліричні та жартівливі пісні, запрошувала до танців, у які пускалися і молодь, і малеча, і старожили вулиці
Тож свято вулиці вдалося на славу. Адже там вирували лише позитивні емоції, панувала атмосфера, яка підтвердила, що жителі Стрілки – люди доброзичливі, привітні, щиросердечні чого щиро бажають усім жителям славного села Шманьківці і звичайно, усій великій українській родині Держави України.
Петро Захарчук, пенсіонер, мешканець вул. Стрілка