“Звертаємось до Вас, шановний В’ячеславе Анатолійовичу, з приводу важливого питання, пов’язаного з українським книговиданням, оскільки знаємо Вашу принципову позицію і схвалюємо Ваші зусилля, спрямовані на підтримку і розвиток національної культури…”

Віце-прем’єр-міністру, міністру культури України
В’ячеславу Кириленку

ЗАЯВА СЕКРЕТАРІАТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ

Звертаємось до Вас, шановний В’ячеславе Анатолійовичу, з приводу важливого питання, пов’язаного з українським книговиданням, оскільки знаємо Вашу принципову позицію і схвалюємо Ваші зусилля, спрямовані на підтримку і розвиток національної культури.
Національна спілка письменників України позитивно оцінює зусилля нового керівництва Держкомтелерадіо, спрямовані на вдосконалення Порядку реалізації бюджетної програми «Випуск книжкової продукції за програмою «Українська книга». Ми сподіваємось, що залучення до обговорення цієї програми Громадської ради при Держкомтелерадіо сприятиме реалізації цієї важливої для української культури програми, спрямованої на поповнення бібліотечних фондів України книжковою продукцією.
Також підтримуємо зусилля влади у боротьбі із проникненням на вітчизняний книжковий ринок російської друкованої продукції антиукраїнського спрямування, зокрема включення до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкових видань антиукраїнського змісту.
Водночас, Національна спілка письменників України наполягає на тому, що Порядок реалізації бюджетної програми «Українська книга» повинен бути максимально прозорим, а за державний кошт мають друкуватися найкращі з запропонованих книговидавцями видань.
До бюджетної програми «Українська книга» не повинні потрапляти маловідомі чи малоцікаві письменники. Мають бути удосконалені критерії відбору книжкової продукції. Не може надаватися перевага окремим «обраним» видавництвам на кшталт видавництва «Фоліо», яке щорічно отримує кількамільйонні замовлення на випуск друкованої продукції за державний кошт.
Ми закликаємо Вас підтримати українську книжку, унеможливити тіньові оборудки при реалізації бюджетної програми «Українська книга».
Корупція – це зло, яке треба викорінювати нещадно, тому що ця небезпечна отруйна іржа, як і зовнішній ворог – російський агресор — становить загрозу національній безпеці.
Слава Україні!

Секретаріат НСПУ