У Києві 14 січня, на свято Василія Великого, відбулася традиційна «Різдвяна просфора з Патріархом». Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав мав нагоду розділити різдвяний хліб із вірними та друзями УГКЦ.

Перед початком заходу гості ознайомилися зі станом будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового та дізналися про стан розбудови Патріаршої резиденції.
На урочисту частину зібралося близько 800 гостей. Серед запрошених були культурні та громадські діячі, дипломатичні представники, члени Уряду, народні депутати, а також представники Бучацької єпархії УГКЦ.
Національна капела бандуристів України імені Г.Майбороди дарувала гостям різдвяні колядки.
Під час свого слова господар свята пояснив, що просфора – особливий хліб, який готується для Божественної Літургії. З грецької «просфора» означає «приношення». Це те, що ми хочемо принести в дар Богові, аби послужити Йому. Але коли ми святкуємо Різдво, ми цією різдвяною просфорою ділимося один із одним. «Ми знаємо, що наш Спаситель прийшов на світ у містечку Вифлеєм, назва якого дослівно і означає «місто хліба». Але Він прийшов, аби самому бути Хлібом для нас. Він є тим Хлібом, яким Небесний Отець хоче поділитися з нами, щоб сповнити нас життям, надією на майбутнє», – розповів Глава Церкви.
«Цього вечора хочемо з вами – нашими друзями, поділитися різдвяною просфорою», – сказав Блаженніший Святослав до гостей.
Зазвичай перед діленням цим різдвяним хлібом робиться три речі. Насамперед – дякуємо Господу Богу за прожитий рік. Ми згадуємо все те, що нам подарував Господь Бог протягом останнього року.
«Цей рік був непростий, – вважає Предстоятель, – ще один рік війни. Але водночас ми так багато отримали дарів від Господа Бога. Найбільший дар – дар приятеля, людини. Якщо порівняємо з минулою просфорою, то нас стало набагато більше. Наша “Різдвяна просфора” зібрала, можливо, вдвічі більше людей, ніж торік. Ми маємо набагато більше за що дякувати Богові, ніж ми собі уявляємо».
За його словами, 2016 рік був роком, коли ми згадували 25 років відновлення Незалежності нашої держави. Ми також мусимо подякувати Господу Богу за ще одну подію, яка чомусь мало прозвучала в інформаційному просторі. 25 років тому розвалилася новітня тюрма народів – Радянський Союз. І ми сьогодні маємо багато різних іноземних дипломатичних представників, які цими днями відзначають 25 років встановлення дипломатичних відносин з Україною. «Тому, панове посли, сердечно дякую за вашу присутність між нами і за все те добре, що наша Церква могла зробити і далі робить, аби Україна в міжнародному вимірі заговорила голосно в ім’я свого народу», – сказав господар вечора.
Глава Церкви привітав і українських вояків, які були на святі. «Під час ділення просфорою ми особливо будемо згадувати наших воїнів, які в цю хвилину захищають нашу свободу і незалежність. Своїм життям захищають, прикривають і дають нам життя і надію на новий рік», – додав архиєрей.
За звичаєм згадали і тих, хто минулого року відійшов у вічність: «Нехай Господь Бог прийме у свої обійми всіх наших приятелів, друзів, Героїв України, які впродовж цього року відійшли від нас і сьогодні є разом з Ним, беручи участь у житті вічному».
Гості разом із Блаженнішим Святославом помолилися і за тих, хто сьогодні не має можливості сісти за святу різдвяну вечерю – за наших переселенців, за людей, які опинилися у пастці на окупованих територіях, у Криму, за тих, які, можливо, святкують це Різдво і початок нового року в зоні розмежування. «Згадуємо всіх тих, кому сьогодні важко. Згадуємо, аби і з ними поділитися різдвяною радістю і вірою в те, що цей рік буде кращий, ніж той, що минув», – сказав насамкінець Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

001

004

002

.