27 квітня о 17-й годині Галерея сучасного мистецтва України “Арт-кафедра” (Луцьк, вул. Карбишева, 10 КРЦ Адреналін Сіті) запрошує всіх поціновувачів мистецтва на виставку “Петро Малишко. Малярство. Скульптура. Графіка. (м. Київ)”.

Петро Малишко – із покоління тих українських мистців, доробок яких неможливо розглядати похапцем або ж, нашвидкоруч. Різноманітний і цілісний, водночас, він означений якоюсь дивною силою магнетичного притягання. Колористична поверхня полотен із пластичною чуттєвістю пастозних мазків, естетське відчуття матеріальної плоті металевої скульптури… Тут, наскрізь, відсутні випадкові думки, порожні неосмислені фрази, дешевий пафос чи банальне загравання з глядачем.
Ще у ранній період творчості Петро Малишко переступив спокусливі міражі стереотипів. Його пошуки – в царині вічних мистецьких цінностей. Добро – зло, любов – ненависть, споглядання краси та її відображення… Ці вектори пошуку самовираження притаманні малярству, скульптурі та графіці художника. І все ж, визначальною віссю його доробку є духовна закоріненість у вітчизняну історію та культуру. Як справжній філософ і поет-гуманіст, він не просто фіксує у своєму мистецтві події драматичної минувшини, болісні втрати й гіркі розчарування свого народу, а намагається візуалізувати ті турбулентні потоки, що пульсують у національній свідомості сьогодні, що проростатимуть життєстверджуючими пагонами на позавтра.
«Скрізь і всюди», «Пошуки клейнодів», «Голос сопілки», «Зі степу», «Відродження», «Северин», «Фрагмент літа», «Посвята» – ці та інші твори Петра Малишка характеризує поєднання виражальної мови сучасного мистецтва із національними та загальноєвропейськими традиціями. В площині творчості художника, дивовижним чином, ненав’язливо і нарочито відбувається своєрідна реконструкція часопростору, змішується минувшина і теперішність буття. Тут – кожна деталь виважена та вагома. Просвітленою мудрістю, особистою відповідальністю автора за кожен мотив, кожен образ, тему, з якою він звертається до свого візаві-сучасника, пронизане все: гра тіней, переспів барв, контрасти спалахів й відтінків, бунтівна, пульсуюча експресія ритмів.
Відчути серцем і відчитати особливості творчої концепції художника, яку він сповідує протягом життя, надасть можливість персональна виставка Петра Малишка в Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра».
Зробімо крок назустріч із високим мистецтвом!

Зоя Навроцька

Мистецька довідка.
Петро Малишко народився у 1941 році у селі Знаменівка,що на південній Слобожанщині. У 1963 році закінчив художнє училище в Дніпрі. Із 1966 року розпочав виставкову діяльність. Член Національної спілки художників України. Працює в царині малярства, металевої скульптури, графіки-естампу. Учасник більш аніж 150-ти художніх виставок та мистецьких проектів за кордоном та в Україні.

.

1 копия

2 копия

3 копия

4 копия

5 копия

6 копия

7 копия

8 копия