26 жовтня, у Теребовлянському вищому училищі культури відкриється програма XIIІ Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Тут буде представлено фільми українського режисера Сергія Лисенка з серії «Енциклопедія Майдану»

Фестиваль створений Українською Гельсінською спілкою з прав людини 13 років тому. Сьогодні він – найбільший в Україні фестиваль документального кіно, і єдиний наразі фестиваль фільмів про права людини. Docudays UA проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві, а згодом презентує свої окремі фільми в регіонах – під час Мандрівного фестивалю.
Місія фестивалю – популяризація мистецтва гуманістичного документального кіно, виховання поваги до людської гідності, прав людини, сприяння діалогу та порозумінню між людьми тощо.

Географія мандрів фестивалю Тернопіллям вкотре охопить простір «від Збруча до Золотої Липи»: Борщівський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Монастириський, Теребовлянський та Чортківський райони. Переглянути та обговорити його фільми можна буде у будинках культури, молодіжних клубах, кафе, бібліотеках, школах, гімназіях, коледжах, а також у закладах позбавлення волі. Вхід на всі заходи в рамках фестивалю – вільний.

Змістовним гаслом Docudays UA -2016 є «Подолання ілюзій». Адже багатьом з нас здавалося, що після вигнання злочинної влади у 2014 році наша країна відразу стане процвітаючою. Як бачимо, це було ілюзією. І не лише збройна агресія на Донбасі є перешкодою на нашому шляху до співтовариства вільних країн Європи. Розуміємо, що успішну та конкурентоспроможну Україну можуть збудувати лише освічені та відповідальні громадяни власною щоденною працею.

Цього року у власному багажі мандрівний фестиваль привезе більше 20 документальних стрічок українських та іноземних авторів, у тому числі ті, що отримали відзнаки на Docudays UA та інших міжнародних фестивалях документального кіно. Серед них: «Звіть мене Маріанною» польської авторки Кароліни Бєлявської, «Девід і я» канадських режисерів Рея Клонскі та Марка Леймі, «Аліса в Країні війни» Аліси Коваленко.

Подією цьогорічного Docudays UA безперечно є «Жива Ватра» Остапа Костюка. Цей фільм мандруватиме з нами не лише Тернопіллям. Його плануємо привезти ще й до «Серця Гуцульщини», туди де тривали зйомки, до Верховинського та Косівського районів.

На шляху мандрів Docudays UA Тернопіллям відбудеться кілька спеціальних показів документальних стрічок, приурочених до 40-ї річниці від створення Української Гельсінської групи – першої в умовах радянського тоталітарного режиму правозахисної організації, котра визначала своєю метою дотримання прав людини і становлення засад правової демократичної держави ненасильницьким шляхом.

З короткими анонсами фільмів знайомтесь на сторінці Docudays UA в Інтернеті http://traveling.docudays.org.ua/.

Програма мандрівного фестивалю можна ознайомитися на його сторінці у мережі Facebook: https://www.facebook.com/Мандри Docudays UA Тернопіллям

Організація – представник фестивалю у Тернопільській області – ЕГО «Зелений Світ» – http://greenworld.in.ua
Партнери у проведенні фестивалю: ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» (м. Чортків) – http://21.helsinki.org.ua/; Приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Тернополі – http://helsinki.org.ua/

Інформаційні партнери: телекомпанія ТТБ (Тернопіль), газети «Свобода» (Тернопіль); «Голос народу» (Чортків), Чортківський вісник» (Чортків), часопис «Золота Пектораль» (Чортків).

Олександр Степаненко, ЕГО «Зелений Світ».