У Кірхгавсені та Біберахі, шо є передмістям Гайльбронну, живуть привітні люди. Ще самого початку, після російського нападу на Україну, люди згуртувалися для того, щоб надавати  гуманітарну допомогу жителям постраждалого народу – ліки, харчі, теплий одяг. А коли з,явилися біженці, 12 родин оселилися у цих містечках. Їх оточили турботою. Особливу увагу прибулим приділив Дітер Акерманн, засновник школи ремісників. Він уже вдруге запросив нових друзів та німців на неформальну зустріч. Перша була влітку, наступна напередодні Різдва.

Німецька громада мала можливість ознайомитись з культурою українського народу: Анастасія Турчин, учениця Новокаховської музичної школи виконала кілька композицій на народному інструменті “Бандура”; Наталія Плечистова, давня переселенка, озвучила вірш Тараса Шевченка та його біблійне цитування Псалм 44. Письменник, сам кріпак, боровся за свободу, як це робили німецькі поети Шіллер і Ґете. В Псаломі говориться: мій, Боже, через тебе ми скинемо ворогів наших,ми розчавимо наших супротивників; Анастасія Козак, громадський діяч, представила дві актуальні книжки Наталії Водін, про маму. яка пережила переслідування двох диктатур комуністичного Сталінізм та нациського Гітлера. За цю книгу авторка отримала 2018 року літературну премію Leipziger Buchmesse, та про Сергія Жадана, письменника який отримав у 2022 “Мирну Премію Літератури” Frankfurter Buchmesse. Пані Анастасія розповіла про його мистецьку та гуманітарну допомогу українйям, боротьбу проти свавілля Путінської війни; Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України, представила творчість наших сучасників, розповіла про колег, які і словом і ділом допомагають захисникам вибороти перемогу у підступного ворога. Прочитала актуальний вірш Галини Запорожченко про рідну мову.
Всі виступаючі щиро дякували німецькому народові за теплоту, увагу та достойне життя на цій землі. Раділи спілкуванню за чашкою кави, щирості німецьких родин, які зворушливо сприймали виступи українців і були раді запрошенню молодої бандуристки Анастасії Турчин паном Байсвенґером на наступний виступ перед пенсіонерами.
Дружні стосунки продовжуються. А це означає, що працює неофіційна дипломатія.
 Віра Марущак, голова МОО НСПУ, Член правління  Миколаївського товариства “Україна-світ”
.
44
45