Усі люди отримують від Господа різні дари, як-ось: життя, здоров`я, силу, душевні здібності, учення, дари Святого Духа, життєві блага тощо, щоб цими даруваннями служити Богові і ближнім.

Усі ці дари Божі і розуміються у притчі як таланти. Бог же знає, скільки потрібно дати кожному за його здібностями, тому й отримують – хто більше, хто менше. Хто як скористався дарами Божими, в тому кожна людина має звітувати перед Господом при другому Його пришесті. Хто використав їх на користь собі й іншим, той дістане похвалу від Господа і вічні небесні радощі; а ліниві й байдужі люди будуть осуджені Господом на вічні страждання.
(Див.: Мф 25, 14–30; Лк 19, 11–28).
Учора в Стрию при катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці отець Дам’ян (Кастран) презентував свої художні полотна – вияв ще один талант від Отця небесного. Одразу видно, що кожен твір надихнутий Святим Духом, випромінює спокій у любові, радість у прощенні, надію у вірі!
“Науку може всякий вивчити – один з великою, інший з меншою працею. Але від мистецтва отримує кожен стільки, скільки він сам в змозі дати”. Так казав Шопенгауер. Нових висот і рубежів Вам, всечесніший отче!


Зиновій Бичко, НСЖУ, НСЖУ