У Чортківській установі виконання покарань управління ДПтС України в Тернопільській області (№ 26) відбулись турніри із шахів серед засуджених, за звання кращого шахіста установи. Змагання проходили у два етапи: 1-й етап – відбірковий, він проходив за олімпійською системою у приміщені бібліотеки протягом двох днів.

Участь в змаганнях взяли одинадцять засуджених. Серед засуджених були й такі, що вперше долучилися до заходу, прагнучи опанувати цю інтелектуальну гру.
При проведенні шахового поєдинку відчувалась розумова напруга учасників, кожен з учасників намагався вирвати перемогу у свого суперника. У фінальному розіграші перемогу здобув засуджений К.., якому вручено грамоту.
Недаремно гру у шахи називають гімнастикою для розуму. Вона поєднує у собі елементи спорту, мистецтва та мислення. Добре розвиває концентрацію уваги, логічне мислення, вміння долати труднощі та впевненість у власних можливостях.
Проведення таких змагань значною мірою сприяє пропаганді кращих досягнень вітчизняної шахової школи, організації соціально-корисної зайнятості засуджених, формуванню здорового способу життя та прагненню до занять спортом.

Ігор Кузяк,
начальник сектору-начальник ВСПС СМРБ
Чортківської установи виконання покарань (№ 26)
управління ДПтС України в Тернопільській області

DSC_0949